В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Групам ризику планують надати доступ до вакцин до осені
В Україні 15-16 лютого запровадять інформаційний портал щодо питань вакцинації. У Міністерстві охорони здоров'я переконані, що з імунізацією впораються до кінця року.
Як інформує УМ, про це під час брифінгу з Європейською Бізнес Асоціацією сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
“Через тиждень, десь 15-16 лютого ми запровадимо наш інформаційний портал щодо питань вакцинації. Через який, в тому числі, можна буде записатися на вакцинацію, отримати будь-які повідомлення. Взагалі шляхи запису на вакцинацію, вони будуть різноманітні, для того, щоб було зручно всім громадянам України”, - сказав Максим Степанов.
Він зазначив, що вакцинація буде відбуватися тільки безпечними вакцинами.
Записатись можна буде через інформаційний портал вакцинації, веб-портал електронних медичних систем, через сімейного лікаря або контакт-центр.
МОЗ України сподівається розпочати вакцинацію від COVID-19 вже у лютому 2021 року і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — уже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.
Для початку першої хвилі вакцинації від COVID-19 в Україні вже підтверджено постачання 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Постачання вакцин в Україну почнеться вже в середині лютого.
"Щодо закінчення процесу вакцинації – ми плануємо завершити до кінця 2021 року. В нас не передбачається жодних збоїв по поставках вакцин", - повідомив глава МОЗ.
Щодо груп ризику в Україні, то їм планують дати доступ до протикоронавірусних вакцин до осені. Мовиться про 21 мільйон осіб.
Проте, наголосив міністр, проблема в іншому: вакцинація в Україні – добровільна. Тому люди можуть лише за власною волею вакцинуватись.
"Ви бачили ці цифри соціологічних опитувань. На сьогодні 43 – 45% людей готові до безкоштовної вакцинації. Одне з головних завдань, яке стоїть перед нами – промоушен вакцинації, максимальна комунікаційна кампанія", - розповів Степанов.
Окрім того, очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
В грудні минулого року у МОЗ повідомили, що в Україні кампанія із вакцинації населення від COVID-19 у 2021-2022 роках відбуватиметься у 5 етапів.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>