В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Норму Омега-3 можна отримати у продуктах, а не лише у капсулах.
Недостатня кількість жирів Омега-3 в організмі може призвести до небезпечних і серйозних наслідків.
Як передає Україна молода, нещодавно вчені розповіли, як визначити дефіцит Омега-3 за першими симптомами.
Зауважимо, що Омега-3 – це група поліненасичених жирних кислот, які захищають клітинні мембрани і внутрішні органи від руйнування. Без таких сполук неможлива повноцінна робота нервової, імунної та серцево-судинної систем.
Крім того, вони стримують запальні процеси, покращують стан суглобів, поборюють емоційні розлади і синдромом хронічної втоми.
МОЗ України зазначає, що в останні роки головним відкриттям і розчаруванням в галузі дослідження добавок стало те, що Омега-3 не зменшують ризик хвороб серця і смертності від них. Водночас люди, що їдять рибу і морепродукти хоча б раз на тиждень, а краще чотири, мають значно менші ризики померти від хвороб серця.Головні симптоми:
1. Шкіра.
Про дефіцит Омега-3 в організмі часто говорить погіршення стану шкіри – сухість, чутливість або акне. Адже жири Омега-3 покращують цілісність шкірних бар’єрів, запобігаючи втраті вологи і захищають її від подразників, які можуть привести до поширених проблем.
2. Депресія.
За словами вчених, Омега-3 жирні кислоти можуть допомогти в лікуванні нейродегенеративних захворювань і розладів головного мозку, таких як хвороба Альцгеймера, деменція і біполярний розлад. Багато досліджень показують кореляцію між низьким рівнем Омега-3 і більш високою частотою депресії.
3. Волосся.
Омега-3 також допомагає зберегти волосся здоровим. Зміни в структурі, цілісності і щільності волосся можуть вказувати на дефіцит важливої речовини в організмі.
Крім того, до поширених симптомів дефіциту Омега-3 відносять постійну спрагу, ламкість нігтів, болі в суглобах і м’язах, повільне загоєння ран, саден, подряпин, стомлюваність, слабкість, втрата працездатності і часті застуди, як наслідок зниження імунітету.
Продукти
Денна норма споживання Омега-3 для жінок - 1.1г, для чоловіків - 1.6г. Що ж потрібно з`їсти, щоб покрити цю норму?
Найпопулярніший джерело - риба з сімейства лососевих: форель, горбуша, кета, сьомга. Втім, інше риб`яче сімейство - оселедцевих - зовсім даремно зазвичай залишається поза цього списку. В оселедця і сардинах, наприклад, Омега-3 навіть більше, ніж в будь-якому лососеві. Щоб вжити денну норму Омега-3 досить з`їсти 100 (для чоловіків) або 150 грам (для жінок) такої риби.
Ще один багатий Омега-3 і доступніший продукт - насіння льону. У день досить спожити близько столової ложки подрібненого насіння. При цьому вони відмінно підійдуть як добавки до зелених салатів, каші або смузі.
Покрити денну норму вживання Омега-3 можна за допомогою олій – льняної та гірчичної. Ці олії варто зберігати в холодильнику і використовувати в комбінації з оливковою і соняшниковою олією для свіжих страв, які не будуть нагріватися. Адже під впливом високої температури жирні кислоти дуже швидко псуються, як і на відкритому повітрі, тож банку з олією потрібно обов`язково щільно закривати.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>