В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
У ЦГЗ радять за можливості святкувати на відкритому повітрі
COVID-19 святкуванню не завада. Навіть коронавірусний штам-мутант не лякає українців. Отож, Центр громадського здоров’я рекомендував українцям на Новорічні та Різдвяні свята залишитися вдома в родинному колі, а в разі організації вечірки чи відвідання знайомих — дотримуватися кількох порад, щоб зменшити ризики поширення коронавірусу.
«Ми всі завжди чекаємо на новорічно-різдвяні свята, адже це час зустрічей із друзями, близькими й рідними. Особливо це актуально в часи пандемії COVID-19, коли ми максимально обмежили всі контакти й довго могли залишатися в ізоляції. Та все ж, небезпека не минула. І найкращий спосіб провести зимові свята — це залишитися вдома в тісному родинному колі. Якщо ви все ж вирішили організувати вечірку або піти в гості, дотримуйтеся простих порад, аби зменшити ризики поширення вірусу», — йдеться у повідомленні ЦГЗ.
Зокрема, ЦГЗ радить людям, які почуваються зле, залишатися вдома: «Це нормально, якщо ви скасуєте або перенесете вечірку».
«Якщо запрошуєте гостей до себе додому, продумайте всі заходи, аби зробити вечірку безпечнішою, й заздалегідь повідомте правила гостям», — зазначили у ЦГЗ.
Зокрема, у Центрі радять обмежити кількість гостей, щоби створити можливості для фізичної дистанції. «Як би це не звучало сумно, але постарайтесь уникати прямого контакту з іншими, як-то рукостискання та обійми», — йдеться у повідомленні.
У ЦГЗ радять за можливості святкувати на відкритому повітрі, а якщо вечірка відбуватиметься в приміщенні — не забувати регулярно провітрювати.
Слід також попросити гостей носити маски, за винятком прийомів їжі й пиття: «Слідкуйте, щоби маска закривала й ніс і рот. Спонукайте гостей мати запасні маски, або ж самі придбайте, аби за потреби дати їх гостям».
Варто також подбати, щоби гості ретельно та часто мили руки, показавши, де ванна, та забезпечивши достатню кількість мила й одноразових рушників, антисептиків з вмістом не менше 60% спирту.
«Закликайте гостей не співати й не кричати, особливо в приміщенні. Знизьте гучність фонової музики, щоби людям не доводилося голосно кричати або говорити, щоби їх почули», — радять у ЦГЗ.
Там також рекомендують вдягати маску, коли готуєте. «За можливості обмежте перебування і скупчення гостей у місцях, де готують їжу, наприклад на кухні або біля гриля. Обмежте кількість людей, які будуть подавати страви, та слідкуйте, щоби при цьому вони були в масці», — зазначається у повідомленні.
Крім того, фахівці Центру радять дезінфікувати поверхні, до яких часто торкаються, і будь-які предмети спільного користування в перервах між використанням.
«Чим більше профілактичних заходів ви вживатимете, тим безпечнішою буде ваша вечірка. Свята важливі, але ваше здоров’я і здоров’я ваших близьких, особливо найбільш вразливих, має бути на першому місці», — підсумували у ЦГЗ.
В Україні станом на 27 грудня лабораторно підтверджено 1 025 989 випадків COVID-19, з них за добу – 6 113.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>