В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Міністерство охорони здоров’я хоче повністю повернути собі контроль над закупівлями, які наразі здійснюються через державне підприємство «Медичні закупівлі України».
Як інформує УМ, про це повідомляє Bihus.Info.
Журналісти отримали у розпорядження копію проєкту постанови, яку Кабінет міністрів має розглянути на найближчих засіданнях. Мова йде про зміни до вже затвердженого порядку використання бюджетних коштів на централізовані медичні закупівлі.
Йдеться, зокрема, про право формувати технічні вимоги та характеристики до товарів перед оголошенням торгів.
«Це, в свою чергу, загрожує внесенням заздалегідь узгоджених під конкретний товар умов, що дозволить не допускати інших учасників на торги», — підкреслюють журналісти. Крім того, Bihus.Info вважають, що ці можуть нести корупційні ризики та значно розтягувати процес закупівель у часі. Голова МОЗ Максим Степанов відмовився прокоментувати виданню цю інформацію.
У червні Кабінет міністрів зобовʼязав держпідприємство «Медичні закупівлі» погоджувати всі параметри та договори, які стосуються держзакупівель.
Пацієнтські організації закликали президента Володимира Зеленського ініціювати звільнення міністра охорони здоровʼя Максима Степанова через зрив закупівель ліків для тяжкохворих українців.
У липні журналісти зʼясували, що новий заступник Степанова — Ігор Іващенко — займався медзакупівлями за Януковича.
Як повідомляла УМ, державне підприємство "Медичні закупівлі України" хоче закупити медичні костюми значно дешевше, ніж пропонувало МОЗ. Один костюм коштуватиме не 488 гривен, а 246 гривень. У такий спосіб загальна сума, яку вдасться зекономити, сягатиме понад 1 мільярд гривень.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>