Зміна режиму сну з віком знижує шанси на якісне старіння – дослідження
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
Дослідження буде розгортатися за трьома сценаріями.
Науковці німецької університетської лікарні Halle планують провести масштабний експеримент, який має допомогти краще зрозуміти розповсюдження нового захворювання COVID-19.
Для цього планують провести концерт та залучити 4000 здорових волонтерів віком від 18 до 50 років.
Захід заплановано на 22 серпня 2020 року.
Волонтерів протестують на коронавірусну хворобу за 48 годин до події.
Вони зможуть взяти участь в досліджені лише якщо матимуть негативний тест на коронавірус.
Також учасникам видадуть респіратори FFP2 та флуорисцентні (такі, що світяться) антисептики: це допоможе науковцям відстежити поверхні, яких торкалися найчастіше.
Волонтерам видадуть електронний бейджик, який буде повідомляти про тривалість та частоту контактів й дистанцію, яку витримував учасник.
Коли дані щодо пересування та взаємодії людини з іншими будуть зібрані, на їхній основі створять комп'ютерне моделювання щодо того, як коронавірус передається від людини до людини.
"Пандемія паралізувала розважальну індустрію. Поки є ризик зараження, жодних концертів, ярмарок чи спортивних подій не проводять. Тому дуже важливо зрозуміти, які технічні та організаційні сценарії дозволять мінімізувати ризики інфікування", – прокоментував ситуацію міністр економіки Саксонії-Ангальт (земля Федеративної Республіки Німеччина) Армін Віллінгман.
Дослідження буде розгортатися за трьома сценаріями.
Перший сценарій: він змоделює людську взаємодію до пандемії. Проте на учасниках все одно будуть захисні маски. В цьому варіанті візьме участь 4000 волонтерів.
Другий сценарій: вхід та пересування учасників буде контролюватися: між ними буде більше дистанції й вони ретельніше будуть дотримуватися вимог гігієни. В цьому варіанті також візьме участь 4000 людей.
Третій сценарій: учасники будуть дотримуватись дистанції 1.5 метра. Тут буде залучено 2000 волонтерів.
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
юдський мозок, як загалом й інші органи, старішає поступово, але цей процес часто залежить від генетики та способу життя. >>
Порівняно з одруженими – неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. >>
У ранньому середньому віці (30-40 років) проблеми з якістю сну, як-от труднощі із засинанням або часті пробудження, можуть прискорити процес старіння мозку. >>
Дослідження дає підказки, коли і чому вони кусаються. Імовірно, вони можуть розрізняти смаки — деякі з них впливають на апетит і біологічні процеси комах. Кусати людей комарів змушує поєднання солей з людського поту та амінокислот на шкірі. >>
В Україні все ще триває важка кровопролитна війна, й уже достатньо довгий час для того, щоб можна було однозначно сказати, що це боротьба з ворогом українського народу за власне виживання й існування як нації. >>