Домедична підготовка для військових: Міноборони затвердило нові стандарти
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
Степанов інспектує лікарні Полтави, які працювали у пілотному режимі медреформи Уляни Супрун
У Полтавській області медики, які лікували хворих на COVID-19, отримали надбавки розміром до 300% за березень у повному обсязі. Це єдина область, в якій медпрацівники отримали раніше обіцяну прем"єр-міністром Денисом Шмигалем надбавку.
Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу щодо COVID-19.
"Єдина область, яка дійсно виплатила в повному обсязі, – це Полтавська. У середньому вони сплатили кожному медичному працівнику, який працював з COVID-19, близько 21 тисячі гривень. Це саме ті 300%, які вони повинні були сплатити", – розповів очільник МОЗ,
Степанов зауважив, що про ситуацію з виплатами "коронавірусних" надбавок доповідатиме прем'єр-міністру і президенту. З іншими областями міністр пообіцяв "розбиратися".
"Я впевнений, що ми доведемо це до кінця. Всі медичні працівники отримають належну їм заробітну плату разом з надбавками", – наголосив голова МОЗ.
Додамо, що сьогодні Степанов інспектує лікарні Полтави, які працювали у пілотному режимі медреформи Супрун. Чиновник планує відвідати обласну клінічну лікарню, станцію екстреної медицини та медицини катастроф.
"Торік, починаючи з 1 квітня, Полтавська область працювала у пілотному проекті за принципом сплати за конкретну послугу, який було розроблено задля комфортного переходу медицини в рамках медреформи… Якщо подивитися, в якому режимі працювала Полтавщина з одного боку, а з іншого, що у нас було впроваджено з 1 квітня — це зовсім інші речі", — пояснив Степанов.
Він додав, що у Полтавській області сплачувалося за конкретно пролікований випадок і за складність цього випадку.
Тобто були запроваджені певні коефіцієнти, це повністю відрізняється від того експерименту, який запровадили по Україні, — резюмував глава МОЗ.
Як відомо, 24 квітня уряд ухвалив постанову, що українські медики, які працюють із зараженими новим коронавірусом COVID-19, будуть отримувати надбавки у розмірі до 300% заробітної плати.
Як повідомляла УМ, другий етап медреформи не передбачає належного фінансування екстреної допомоги, багатопрофільних лікарень, онкологічних центрів, госпіталів для ветеранів, більшості дитячих лікарень, психіатричної та туберкульозної служб.
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>