В Україні вперше централізовано закупили алотрансплантати шкіри
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Лікарів в Івано-Франківську перевіряла комісія МОЗ. (Фото з ФБ-сторінки Івано-Франківської ОДА)
Медики вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я та обласні лабораторні центри підтвердили 2777 випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні станом на ранок неділі, 12 квітня.
Як передає «Україна молода», з посиланням на дані МОЗ, внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, від коронавірусу померло 83 людини, з них 40 чоловіків та 43 жінки. Серед померлих переважають особи віком від 50 років (85,5%).
При цьому, головний санітарний лікар Віктор Ляшко звертає увагу на той факт, що найбільше летальних випадків від коронавірусної хвороби зареєстровано в Івано-Франківській області.
«Найбільше смертей зареєстровано в Івано-Франківській області. Вчора там закінчила працювати наша команда з МОЗ, яка розглядала всі ці випадки. Сьогодні нам будуть представлені результати, і завтра на брифінгу ми розкажемо результати поїздки команди до Івано-Франківської області, плюси й мінуси діяльності системи охорони здоров'я в цій області», - зазначив під час ранкового брифінгу пан Ляшко.
Водночас головний санітарний лікар не назвав кількість померлих на Івано-Франківщині та в інших регіонах України. За словами Ляшка, на сьогоднішній день коефіцієнт летальності від COVID-19 в Україні становить 3%.
Випадки смертей від коронавірусної хвороби зареєстровані у 18 областях України. У віковій структурі померлих переважають особи віком 50 років, вони становлять 85,5% випадків. При цьому 65% серед усіх померлих – люди, старші 60 років.
Головний санлікар наголосив, що 82% померлих, у яких було виявлено коронавірус, мали супутні захворювання, зокрема, серцево-судинні, цукрових діабет, новоутворення, захворювання нирок і легень.
До речі, із 266 випадків коронавірусної хвороби, зареєстрованих за минулу добу, 26 – у дітей. Приріст підтверджених випадків порівняно з минулою добою становить 10%.
Всього минулої доби було виявлено 650 осіб з підозрюю на COVID-19, них 54 дитини. За минулу добу одужало 10 осіб, з них одна дитина. Крім того, зафіксовано 10 летальних випадків.
До апаратів штучної вентиляції легень за добу підключено 9 осіб, з них жодної дитини. Загалом станом на неділю на апаратах ШВЛ перебуває 54 особи, з них жодної дитини.
Пан Ляшко також повідомив, що з 89 людей, які одужали від COVID-19 в Україні, 7 медпрацівників. І наголосив, що кількість випадків одужання вже другий день перевищує кількість померлих (83 особи).
За останню добу найбільшу кількість підтверджених випадків коронавірусної хвороби зареєстровано в Тернопільській області (35 осіб), Чернівецькій (23), Вінницькій (23), місті Києві (20), у Волинській та Запорізькій області – по 19 випадків.
Загалом випадки інфікування коронавірусом в регіонах підтверджено:
Вінницька обл. — 174 випадки (8 одужали);
Волинська обл. — 71 випадок (2 одужали);
Дніпропетровська обл. — 58 випадків (5 одужали);
Донецька обл. — 11 випадків (1 одужав);
Житомирська обл. — 74 випадки;
Закарпатська обл. — 82 випадки (3 одужали);
Запорізька обл. — 83 випадки (10 одужали);
Івано-Франківська область — 291 випадок (12 одужали);
м. Київ — 416 випадків;
Київська обл. — 159 випадків (9 одужали);
Кіровоградська обл. — 118 випадків;
Львівська обл. — 111 випадків (6 одужали);
Луганська обл. — 3 випадки;
Миколаївська обл. — 2 випадки;
Одеська обл. — 63 випадки;
Полтавська обл. — 25 випадків;
Рівненська обл. — 119 випадків (3 одужали);
Сумська обл. — 73 випадки (2 одужали);
Тернопільська обл. — 243 випадки (3 одужали);
Харківська обл. — 11 випадків;
Херсонська обл. — 31 випадок;
Хмельницька обл. — 19 випадків (3 одужали);
Черкаська обл. — 99 випадків (1 одужав);
Чернівецька обл. — 432 випадки (21 одужав);
Чернігівська обл. — 9 випадків.
Як повідомляла «УМ», раніше перші два випадки зараження коронавірусом були зафіксовані у мешканців Вознесенського району Миколаївської області, які нещодавно повернулися з Польщі.
Відтак, Миколаївщина більше не є «феноменом» щодо поширення коронавірусу в Україні. Адже донині зараження вірусом тут не фіксували і не виявляли з невідомих причин.
На замовлення Міністерства охорони здоров’я Медичні закупівлі України вперше закупили алотрансплантати шкіри. >>
Голодування може мати погані генетичні наслідки для наступних поколінь – те, чого не вистачає у вашому раціоні, може також впливати на здоров’я ваших нащадків. >>
Заяву про зменшення кількості медичних вишів зробили УМОН. Студенти медичних спеціальностей повинні отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО, а вже після цього навчатися на потужних медичних факультетах. >>
Чверть дітей віком від 7 до 9 років серед країн Європи, Західної та Центральної Азії мають надмірну вагу, зокрема 11% – ожиріння. >>
Спільно з Міністерством охорони здоров’я Міністерство оборони України представили реформу військово-лікарських комісій (ВЛК), яку впровадять до листопада 2025 року. Її мета — «змінити застарілу систему». >>
Перелік тестів, шкал аналізу та методик, за якими реабілітологи зможуть оцінювати функціонування пацієнта, що потребує реабілітації затвердило Міністерство охорони здоров’я України. >>