В Одесі медики не готові лікувати хворих на коронавірус

10:49, 01.04.2020
В Одесі медики не готові лікувати хворих на коронавірус

Головний лікар медичного центру Вадим Шухтін відмовився коментувати ситуацію.

В Одеському обласному клінічному медичному центрі, який входить у перелік опорних лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, заявили, що заклад не готовий надавати допомогу хворим на коронавірус.

 

Про стан лікарні та відсутність необхідного обладнання у відеозверненні розповіли працівники відділення анестезіології.

 

За їхніми словами у медичному центрі суттєво не вистачає лікарів, а сам заклад не пристосований до прийому пацієнтів з коронавірусом.

 

"У нас реально працює шість лікарів анестезіологів, хоч за ставками заповнено 12. В основному медсестери були старші 60 років – всі вони написали заяви за власний рахунок. Інші відділення лікарні – розукомплектовані повністю.  В кардіологічній терапії залишається один лікар і одна медсестра, а у гінекологічному відділенні, яке також буде приймати інфекційно хворих, працює одна санітарка", – розповідають працівники закладу. 

 

 

Колектив відділення анестезіології обурений діяльністю адміністрації, яка ігнорує проблеми у закладі та заключення епідеміолога про неготовність прийняття пацієнтів.  

 

Головний лікар медичного центру Вадим Шухтін відмовився коментувати ситуацію. 

 

При цьому лікарі зазначають, що досі не мають протоколу, як проводити лікування, а також необхідного медичного обладнання. 

 

"У нас у відділенні є лише шість апаратів (штучної вентиляції легень, ШВЛ – ред.), три з них були у нас ще до поширення коронавірусу. Крім апаратів потрібні також витратні матеріали: інкубаційні маски, фільтри, катетери, системи шприци і препарати для надання симптоматичної допомоги", – описують ситуацію місцеві працівники. 
 
 
Крім того, за словами медперсоналу, для особистого захисту у них є лише тисяча масок-респіраторів та сто захисних костюмів.
 
 
В режимі надання інфекційної інфекційної допомоги, останніх вистачить на чотири дні.