Домедична підготовка для військових: Міноборони затвердило нові стандарти
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
Кір - важка інфекційна хвороба, яка часто супроводжується ускладненнями, які можуть бути смертельно небезпечними (ілюстрація)
Пік епідемії кору в Україні очікують у лютому-березні 2018 року, після цього кількість постраждалих від хвороби має зменшуватися.
Про це повідомляє УНІАН.
Минулого тижня на кір в Україні захворіло майже 900 осіб, звітують в Міністерстві охорони здоров’я.
Нових летальних випадків немає, але кількість пацієнтів за тиждень зросла на 7%.
Найбільш незахищеними виявились Івано-Франківщина, Одеська область та Закарпаття, встояти від недуги вдалося лише Чернігівщині, де не зафіксовано жодного випадку захворювання.
За кілька останніх тижнів рівень щеплених людей з катастрофічних 45% вдалося підняти до 93%. Та попри такий успіх, у міністерстві кажуть, що швидко приборкати недугу вже не вдасться.
"Найвища кількість захворювань очікувалась наприкінці зими – початку весни, через це протягом лютого і в березні ми ще будемо спостерігати зростання, але будемо сподіватись, що візьмемо під контроль цю ситуацію", - розповів переможець відкритого конкурсу на посаду гендиректора "Центру громадського здоров’я МОЗ України" Володимир Курпіта.
Після кору в Україні може початися спалах захворювання на дифтерію. Поки що жодного випадку досі не зареєстровано, лише на Луганщині в одного з пацієнтів запідозрили цю недугу, проте діагноз так і не підтвердили лабораторно.
"У зв’язку з тим, що рівень охоплення вакцинацією від дифтерії залишається низьким, ризик формування спалаху доволі високий", - визнають експерти.
Тож у МОЗ закликають не зволікати з плановим щепленням від дифтерії та наголошують, що вакцин вистачає.
Сімейний лікар Ксенія Лелюк розповідає, що охочих зробити щеплення від дифтерії побільшало, але всім слід пам’ятати і про протипоказання – це застуда та певні хронічні захворювання.
"Багато-хто пропустив свої планові щеплення з 18 років. Кожна доросла особа повинна щеплюватись кожні 10 років", - нагадала вона.
Медики підтверджують, що кількість застуджених останнім днями зросла, як і хворих на ГРВІ. Проте в жодній з областей епідеміологічний поріг не перевищено, а поодинокі випадки грипу зареєстровані в семи областях.
Нові стандарти домедичної підготовки, що допоможуть військовослужбовцям надавати ефективну допомогу в бойових умовах, запровадило Міністерство оборони України. >>
У 2025 році військовослужбовцям почнуть видавати "Пакунок пораненого". >>
У Міністерство охорони здоровʼя правоохоронці передали понад 2 тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК, і щодо 188 осіб інвалідність була скасована. >>
Кабмін підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
На початку грудня на Київщині в Миронівській громаді запрацювали мобільні аптечні пункти. >>
Систематично порушує права пацієнтів та дискримінує приватних медиків Міністерство охорони здоров’я, тим самим стимулюючи корупцію і хабарництво в медицині. >>