Королівська армія поділиться досвідом з українськими капеланами, фото

16:14, 17.06.2024

У Великій Британії українські капелани проходять двотижневу підготовку: знайомляться з досвідом колег. Головна мета такого навчання — удосконалити навички, необхідні для надання душпастирської опіки.

 

Як інформує УМ, про це у Фейсбуці повідомили на сайті Генерального штабу Збройних сил України.

 

Протягом двох тижнів капелани отримують знання й навички, необхідні для надання душпастирської опіки, духовної підтримки й морального керівництва як під час військових операцій, так і після воєнного періоду.

 

Крім того, священнослужителі обмінюються досвідом зі своїми британськими колегами з Департаменту капеланів Королівської армії щодо забезпечення духовно-релігійних потреб воїнів в умовах бойових дій.

 

 

"Здатність здійснювати душпастирську опіку, духовну підтримку та моральне керівництво зробила капеланську службу надзвичайно важливою спроможністю для українських командирів. У капеланах є потреба і це справді почесно, коли нас просять підтримати їх у поглибленні розуміння їхньої ролі під час війни. Молимося, щоб Бог благословив, захистив і скеровував їх, коли вони повернуться в Україну", — зазначають британські капелани.

 

Значна частина програми спрямована на здійснення капеланського служіння для українських новобранців, які проходять навчання з базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних сил України під керівництвом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

 

Також у Генштабі наголосили на надзвичайно важливій ролі військових капеланів, адже вони духовною й моральною підтримкою оберігають душі бійців та роблять все можливе, щоб дати їм надію у боротьбі за повернення суверенної території України.

 

"Священнослужителі не лише допомагають впоратися з труднощами війни, а й надають віру в перемогу та допомагають зцілити невидимі рани. Водночас вони є психологічною опорою для військовослужбовців та їхніх сімей. Важливість капеланів у часи війни важко переоцінити, а їхні дії є благодатним внеском у духовний комфорт важкої реальності бойових дій", —  йдеться у повідомленні Генштабу.

 

 

Капелани поспілкувались з військовослужбовцями, окропили свяченою водою, передали вервиці, невеликі ікони та помолились за мир та перемогу України.

 

Як повідомляла УМ, в лікарнях України офіційно працюватимуть капелани.