У Києві затримали «кримінальних авторитетів» за участь у «сходках», ФОТО

18:18, 22.05.2024

За участь у злочинних сходках в Києві затримали учасників схеми незаконного переправлення військовозобов’язаних за кордон, які звернулися до "кримінальних авторитетів", щоб врегулювати конфлікт між членами групи.

 

Як інформує УМ, про це 22 травня повідомили на своїх сайтах Київська міська прокуратура та Офіс генерального прокурора.

 

«За даними слідства, група осіб з ознаками організованості з метою незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон України забезпечувала виготовлення підроблених документів – тимчасових посвідчень військовозобов’язаних, довідок військово-лікарських комісій про непридатність до військової служби, довідок ТЦК та СП тощо.

 

Учасники цієї групи упродовж червня 2022 – вересня 2023 років підшукали не менше 42 клієнтів, від яких отримали по 5 тис доларів США. Проте згодом «замовники» зажадали повернення цих коштів через невиконання ними взятих на себе зобов’язань з виготовлення документів, у зв’язку з чим між членами злочинної групи з цього приводу виникли суперечності», - сказано, зокрема, в повідомленнях правоохоронців.

 

Для врегулювання цієї конфліктної ситуації учасники злочинної групи звернулися до кількох «кримінальних авторитетів», один з яких був залучений як «третейський суддя» та організували злочинні зібрання (сходки).

 

 

Правоохоронці задокументували проведення на території Києва трьох злочинних зібрань за участі «кримінальних авторитетів» та зібрали докази їхньої причетності до протиправної діяльності.

 

Правоохоронці провели спецоперацію на території Києва, Сумської, Чернігівської та Київської областей та затримали в порядку ст. 208 КПК України п’ятьох «кримінальних авторитетів».

 

«У ході обшуків вилучено 70 тис доларів США, 1 тис євро, зброю та набої, посвідчення різних правоохоронних органів, органів державної влади та медіа з ознаками підробки, мобільні телефони, банківські картки, набори відмичок, 4 автомобілі, тощо.

 

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою», - додали силовики.

 

 

Досудове розслідування здійснюють  слідчі Головного управління Нацполіції в місті Києві за оперативного супроводу управління спеціальних розслідувань у місті Києві ДСР НП.

 

Як повідомляла УМ, у Києві російські кримінальні авторитети хотіли вступити до добробатів.