У храмі УПЦ МП проголосили анафему Епіфанію та Філарету, відео

12:27, 23.03.2021
У храмі УПЦ МП проголосили анафему Епіфанію та Філарету, відео

Митрополит Запорізький РПЦвУ Лука

Оприлюднено відео, на якому у храмі УПЦ МП проголошують анафему Митрополиту ПЦУ Епіфанію та владиці Філарету. Анафему проголосив Митрополит Запорізький РПЦвУ Лука.

 

Як інформує УМ, відео з “проголошенням анафеми” розмістив російський релігійний оглядач Сергій Чапнін.

 

“Дивіться, як Лука-то Запорізький балується! Вчора склав анафему не тільки Філарету Денисенку, але і митр. Епіфанію Думенку. І мало того, що склав, так ще і диякона в соборі змусив проголосити: “Лукавому Михайлу Денисенку, рекше себе Патріархом Київським і який безбожній справі віддався, і що призвів Сергія Думенка, котрий уявив себе спадкоємцем Київської митрополичої кафедри заради особистого благополуччя, і всім послідовникам їхнім – анафема!”.

 

За словами Чапніна, “це безумство увійде в історію УПЦ МП як ганебна сторінка”. “Мудрий митрополит Онуфрій промовчить чи він це неподобство сам благословив?”, - поцікавився він.

 

 

Як повідомляла УМ, 21 березня 2021 року, в першу неділю Великого посту, в День Торжества Православ'я, у всіх храмах і монастирях Української Православної Церкви були завершення Літургії святителя Василя Великого і чин Торжества Православ'я. Після чого за церковною традицією відбулися Хресні ходи зі святими іконами вулицями міст і сіл, а також навколо храмів з молитвою про мир в Україні.