Російський «слід»: на узбережжі парку «Тузлівські лимани» зібрали мазут, фото
На узбережжі нацпарку "Тузлівські лимани", що на Одещині, виявили та зібрали мазут, який витік через аварію двох танкерів рф у Керченській протоці. >>
Український рейдовий буксир «Яни Капу» після тривалого ремонту на території військово-морської бази в Очакові своїм ходом перебазувався до Одеси.
«Яни Капу» зазнав слави під час зіткнення із окупантами у Керченській протоці: російський корабель «Дон» двічі таранив український буксир, але той вистояв.
Як передає «Україна молода», про повернення буксира повідомляє Міноборони України.
Екіпаж провів серйозну роботу з відновлення буксира, після повернення з російського полону, завдяки чому «Яни Капу» перебазувався до Одеси і пришвартувався самостійно. Тепер на нього чекає продовження ремонтних робіт вже на військово-морській базі «Південь».
Керував переходом рейдового катера його перший командир Юрій Будзило. За його словами, роботи було багато - відновили ті пошкоджені місця, де були тарани, коли їх намагалися зупинити кораблі ФСБ Російської Федерації.
Зокрема, було пошкоджено головний двигун, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний пліт.
«Було відремонтовано управління головними двигунами, мідь повирізали, ми її замінили. Потім збирали докупи частково розібрані двигуни - робили все для того, щоб буксир вийшов в море і виконував поставлені завдання», - сказав мічман Будзило.
До речі, Юрій Будзило один із тих, хто майже рік провів у російському полоні. Відновлення корабля і повернення його до складу бойових одиниць Військово-Морських Сил України стало для нього справою честі.
Як повідомляла «УМ», 25 листопада 2018 року корабельна група ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксира «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. В міжнародних водах в районі Керченської протоки прикордонна корабельна група РФ у складі кораблів, винищувачів та вертольотів здійснила напад на українські кораблі та, застосувавши зброю, захопила в полон 24 членів екіпажів, троє з них зазнали поранення.
Українські екіпажі провели у полоні 10 місяців. У травні 2019-го Міжнародний трибунал з Морського права постановив, що Росія повинна негайно звільнити українських моряків і повернути захоплені катери та буксир.
У вересні РФ передала Україні військовополонених членів екіпажів, а кораблі повернула тільки через місяць, 18 листопада 2019 року, у розбитому та розкраденому стані. 20 листопада вони прибули в Очаків і стали на ремонт тільки після проведення слідчих дій та балістичної експертизи.
На узбережжі нацпарку "Тузлівські лимани", що на Одещині, виявили та зібрали мазут, який витік через аварію двох танкерів рф у Керченській протоці. >>
Повідомлено про підозру трьом особам у шахрайстві та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом – вони привласнили "донати" на 2,5 мільйони гривень. >>
На Курщині українські воїни взяли в полон військових з Північної Кореї. >>
Оператори 8-го полку Сил спеціальних операцій ЗС України знищили 13 військовослужбовців Північної Кореї. >>
Традиційна щотижнева мирна акція за звільнення військових із полону пройшла на Софійській площі біля головної ялинки Києва. >>
Найбільший в Україні тризуб із 340 дідухів встановили у Львові, його висота – понад 7 метрів. >>