«Вічний побратим – позивний Кобзар». Воїни 10-ї бригади записали в окопах вірш про Шевченка (відео)

17:12, 09.03.2019

Військовослужбовці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ, які виконують завдання у зоні ООС, з нагоди 205-ї річниці від народження Тараса Шевченка склали і прочитали на передовій вірш про уявну розмову із живим Кобзарем на передовій.

 

Як передає “Новинарня“, автором тексту став прапорщик Гліб Бабіч – відомий поет-пісняр, який уже не вперше ініціює подібні проекти 10 огшбр.

 

“Відео було повністю знято безпосередньо на лінії зіткнення”, – пояснив військовий.

 

 

                                                                            

 

 

Коментуючи відео, поширене на своєму YouTube-каналі, Гліб Бабіч пише: "Писав би великі вірші, які вправили б нам мізки, і витрусили звідти сміття? – Так! Знайшов би слова, які допомогли б багатьом впоратися з сумнівами? – Так".


"Виступав б на форумах, брав участь у телешоу, говорив би промови на мітингах, створив би нову партію, пішов би в президенти? – Да хрін там! Він був би серед нас. Воював. Весело і розумно бив ворога. Чистив зброю. Розповідав захоплюючі історії хлопцям. Ковтаючи піт і весело лаючись – рив землю або черпав з окопів воду навесні. Їздив би, іноді, по справах в тилову зону, брав би наші картки і список – привозив би кави, цигарки і насіння", - наголошує військовослужбовець. 

 

"А в проміжках – писав великі, пронизливі вірші. Знаходив потрібні всім слова. І малював картини – олівцем, на зворотному боці зіпсованого рапорту формату А4. Він був би серед нас. І для всіх. Тому, що він живий і різний – навіть коли його немає. Тому, що він любив Україну по-справжньому, а не словами. А не та похмура ікона, яку з нього намагалися зробити. З Днем народження, друже Тарас! Дякуємо, що ти є”, - каже Гліб Бабіч.