Формула перемоги України проста

18:30, 17.02.2023
Формула перемоги України проста

Петро Порошенко на Мюнхенській конференції з безпеки, 17 лютого. (facebook.com/petroporoshenko)

Формула перемоги України проста: поставки зброї, економічні санкції проти росії, допомога у зміцненні стійкості України, депутінізація росії та вступ України до Європейського Союзу та НАТО. Лише всі елементи цієї формули в сукупності гарантували б сталу безпеку і для Європи, і всього світу.

 

У статті для Newsweek я апелюю до тих, хто незабаром буде ухвалювати рішення про нові пакети санкцій.

 

Ціна за агресію має постійно зростати, і ставати дедалі більш нестерпнішою. Лише так можна змінити поведінку російського ведмедя, загнати його у барліг та остаточно відбити жагу до агресії. Напівкроками і напівзаходами путіна не зупинити. Він завжди шукатиме прогалини, лазівок та ситуативних союзників.

 

Необхідно припинити перевезення російської нафти танкерами тіньового флоту. Обсяг нафти, що перевозиться цими суднами, зріс з менш ніж 3 мільйони барелів на добу у листопаді до більше ніж 9 мільйонів у січні.

 

Потрібно також обмежити постачання скрапленого газу з росії. Формульний еквівалент шістдесятидоларовій стелі на барель нафти коштував би росії мільярди, а повне ембарго на СПГ коштувало б набагато більше. Ринок зрідженого природного газу зараз достатньо конкурентний, щоб світ не помітив зникнення росії. США, Катар та інші заповнять цю нішу.

 

Наполягаю на закритті доступу до Суецького каналу для російських вантажів. Тоді шлях танкера із західних портів росії до Індії та Китаю, величезних споживачів путінської нафти та вугілля, збільшиться на 3-4 тижні. Чим довший маршрут росіян до китайців та індійців, тим більші транспортні витрати, тим більші втрати росії, тим менше загине українців.

 

Доцільним є також закриття південної гілки нафтопроводу «Дружба». Україна, в тому я переконаний, готова буде піти на втрати від своїх доходів і від «Дружби», і навіть від ГТС. Те, що може коштувати Києву 1 мільярд доларів, обійдеться москві в 16 мільярдів: 10 – на газі і 6 на нафті.

 

Переконаний, якщо всі ці пропозиції будуть реалізовані у найближчих пакетах санкцій Євросоюзу, вже до кінця третього кварталу 2023 року можна очікувати на суттєві результати. Повністю вичерпається ліквідна частина російських золотовалютних резервів, яка вже зараз значно зменшилася.

 

Вбийте російську економіку! Настав час виграти цю війну!

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фонд Порошенка спрямував на підтримку ЗСУ $55 млн