Не кидайте дітей на амбразуру

13:01, 21.02.2021
Не кидайте дітей на амбразуру

Скільки би століть не намагалися викорінювати мову колонізатори, вона в Україні – українська!

5,6 тисяч реакцій, 11 тисяч коментарів і 23 тисячі поширень.

 

Стільки зібрало за три доби відео з приниженням української мови і матами на сторінці у «Фейсбуці», чий власник просто Олександр Валерійович. Першоджерело, 55 секунд емоційної промови київської школярки, - з нової соціальної мережі, яку з огляду віку користувачів називають  підлітковою і через яку, до речі, в Росії нещодавно вдалося вивести на протести на захист загратованого опозиціонера Олексія Навального тисячі людей.

 

Можете не сумніватися – це цілеспрямоване розганяли цей пост з відео: чи в інкогніто «Олександра Валерійовича» була така мета, чи її, підмітивши, оперативо реалізували  проросійські сили в Україні чи «боти-спецслужбісти» РФ. Бо інформаційна війна РФ проти нашої країни триває і в соціальних мережах.

 

Відеозвернення 15-річної  киянки справді нахабне, за винятком перших слів.  Вона розповідає спочатку, що за неідеальне говоріння рідною мовою її почали обзивати однолітки. А далі йде її агресивна відповідь: «я не буду дружити з тими, хто говорить українською», «мєня очєнь бесіт етот язик», «в Кієве почті ніково нєт, кто говоріт на укрАїнском».

 

Є звернення «малєнкіє патріотікі із сьол», кілька добірних матів, і лексика, яку полюбляють київські підлітки для привертання уваги: «ідіотка» та дієслово з розмовної мови, яке у порядному товаристві не використовують для називання природного процесу випорожнення організмом відходів продуктів життєдіяльності.

 

Адекватна реакція на таке відео – застосувати функцію «поскаржитися», аби його заблокували. Утім проросійським силам в Україні дуже вигідно, щоб його якомога більше поширювали. Таким чином й українську мову паплюжать, і розпалюють ворожнечу,  і скабєєвим є можливість показати «всій Росії  та світу», що за мову «та хунта» готова розіп’яти «бідне дитя».

 

Оцінка 15-літньої «героїні» - принизлива й неадекватна. З нею і класом має працювати психолог – в усіх столичних школах-гімназіях-ліцеях є в штаті такий спеціаліст. Батьки й інші з дівчиною уже точно спілкувалися на цю тему – уже  є відео, на якому вона вибачається за сказане. 

 

Після того, як в мережі Інтернет поширилася інформація, що нібито батько блогерки, яка сколихнула мережу своїми висловами, працює в Держспецзв‘язку, відомство офіційно заявило: з 30.09.2018 року Геннадій Л. не працює в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.

 

Абсолютно свідомо не називаю прізвища. Бо навіть якщо є тисячі поширень відео цієї школярки і сто разів написали інші її прізвище – це не означає, що й далі треба продовжувати її публічний булінг.

 

Будьте люди, - казав Василь Стус, виборюючи справедливість. Розумні дорослі мають розважено справлятися з побічними вадами перехідного віку своїх дітей і навіть захищати неповнолітніх від тих, хто намагається використати їхнє спотикання у своїх брудних справах.

 

І пам’ятаєте ж, починаючи з 2000 року, 21 лютого – Міжнародний день материнської мови  (International Mother Language Day), День рідної мови. І скільки би століть  не намагалися викорінювати її колонізатори, вона  в Україні – українська! 

  • Чому сталася ця війна

    Якщо дійду до інстаграм, то юна бариста в кав’ярні поруч київського помешкання моїх друзів, де я тимчасово живу, на мене підпишеться. Бо у неї тільки інста, а у мене - фейсбук. Така ось прірва у комунікаціях. >>

  • Шість вимог України

    Росія висунула Україні 6 вимог. Закріпити в Конституції і законах позаблоковість, російську державну мову, визнання Криму частиною РФ, визнання «незалежності» ЛДНР, «денацифікацію» (тобто деукраїнізацію) і «демілітаризацію» (тобто роззброєння). >>

  • П’ять порад батькам до Дня Святого Миколая

    Напередодні цього прекрасного дня хочу звернутися до батьків. Адже хоча це свято має історичне та християнське підґрунтя, значною мірою саме сімейні стосунки, стосунки батьків і дітей цього дня привертають до нього увагу в суспільстві. >>