Дрони атакували НПЗ у Новокуйбишевську та Сизрані
В Самарській області українські безпілотники вдарили по нафтопереробному заводу та об’єктах паливної інфраструктури в інших регіонах росії. >>
Уражено інфраструктуру полігону "Капустін Яр". (Фото: Фейсбук Генштаб ЗСУ)
У січні Сили оборони України завдали серію ударів, у тому числі ракетами "Фламінго" по полігону Капустін Яр" в Астраханській області рф, де росіяни розмістили комплекс "Орєшнік".
Як інформує УМ, про це 5 лютого повідомив Генштабу ЗСУ в Фейсбуці.
"Протягом січня 2026 року Сили оборони України виконали серію успішних ударів по комплексу будівель ангарного типу, де відбувається передстартова підготовка міжконтинентальних балістичних ракет середньої дальності полігону "Капустін Яр" в Астраханській області", - сказано, зокрема, в повідомлені Генштабу.
Військові повідомили, що удари були здійснені з використанням ударних засобів дальнього радіусу дії українського виробництва, зокрема FP-5 "Фламінго".
"За наявною інформацією, на території полігону частина будівель отримала ушкодження різного ступеня, один з ангарів суттєво ушкоджений, частина особового складу евакуйована з території", - говориться у повідомленні.
Варто наголосити, що в жовтні 2025 року видання The Economist повідомляло без посилання на конкретні джерела, що Україна для ударів по території окупанта почала використовувати власні ракети "Фламінго" і виробляє наразі 2-3 ракети на день, а до кінця жовтня збільшить виробництво до 7 ракет на добу.
Нагадаємо, що за даними Повітряних сил, під час ракетної атаки на місто Дніпро 21 листопада 2024 року РФ застосувала міжконтинентальну балістичну ракету.
9 січня 2026 року начальник управління комунікацій командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат у коментарі УП повідомив, що Росія могла вдарити по Львівщині з полігону "Капустін Яр" Астраханської області, де за попередньою інформацією, базується комплекс "Орєшнік".
17 грудня 2025 року правитель РФ Володимир Путін заявляв, що ракетний комплекс "Орєшнік" буде поставлено на бойове чергування до кінця року.
Як повідомляла УМ, «Орєшнік» не за горами: в Білорусі інтенсивно будують нові військові бази.
В Самарській області українські безпілотники вдарили по нафтопереробному заводу та об’єктах паливної інфраструктури в інших регіонах росії. >>
Спортсменів із росії та Білорусі не допустять до виступів на Чемпіонаті Європи зі стрибків у воду, який має пройти в Польщі у 2027 році. >>
Розробкою на Велико-Токмацькому родовищі марганцю в окупованій частині Запорізької області займеться російська компанія "Реале Інженерінг Інвест". >>
За даними української розвідки, рф найближчим часом перейде до масованих атак України з частотою сім разів на місяць. >>
Одеську область російські війська вночі масовано атакували безпілотниками, унаслідок чого пошкоджень зазнали обʼєкти портової, транспортної та житлової інфраструктури. >>
Спільну заяву про оборонну співпрацю підписали Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Роб Єттен і домовилися спільно виробляти дрони. >>