На Одещині реактивні «Шахеди» вгатили по портовій інфраструктурі та пасажирському потягу, є загиблі
В Одеській області у четвер, 13 серпня, реактивний "Шахед" атакувава пасажирський потяг, внаслідок чого загинули машиніст і помічник локомотива. >>
Пожежа на Ільському НПЗ у Краснодарському краї. (Фото: скріншот з відео)
Низка регіонів рф у ніч на 1 січня опинилися під атакою БпЛА. Внаслідок влучань спалахнули пожежі на НПЗ в Калузькій області та Краснодарському краї.
Як інформує УМ, про це 1 січня повідомили російські Telegram-канали, моніторингові пабліки та мер Москви Сергій Собянін.
Місцеві жителі публікують відео, на яких видно заграву в небі та масштабні пожежі у промислових зонах, де розташовані підприємства окупантів.
Зокрема, про влучання повідомляють із міста Людиново Калузької області. Там під удар потрапила місцева нафтобаза. На оприлюднених кадрах видно високий стовп вогню та диму над об'єктом. Російська влада регіону поки не коментувала масштаби руйнувань, однак місцеві пабліки стверджують, що пожежі передувала серія характерних звуків двигунів БпЛА та вибухів.
Неспокійною новорічна ніч видалася і для жителів Краснодарського краю. Під атакою опинився Ільський нафтопереробний завод. Це підприємство вже неодноразово ставало ціллю дронів.
Також від безпілотників відбивалася і російська столиця. Мер Москви упродовж всієї ночі звітував про роботу протиповітряної оборони. Чиновник традиційно заявив про збиття БпЛА, однак точну кількість дронів та наявність пошкоджень на землі внаслідок падіння уламків російська сторона зазвичай приховує або суттєво применшує.
Сили оборони систематично завдають ударів по НПЗ та нафтобазах на території рф. Ці об'єкти є законними цілями, оскільки забезпечують паливом російські окупаційні війська, а доходи від експорту нафтопродуктів наповнюють бюджет країни-агресора, фінансуючи війну проти України.
Раніше Ільський НПЗ вже зазнавав атак, що призводило до тимчасової зупинки його роботи.
Президент Володимир Зеленський неодноразово наголошував, що Україна відповідатиме на російський терор ударами по "болючих точках" російської економіки та логістики.
Російське Міноборони зранку заявило, що протягом ночі їхня протиповітряна оборона нібито знешкодила 168 дронів літакового типу.
Додамо, що Ільський НПЗ (ТОВ "КНГК-ІНПЗ") – одне з ключових нафтопереробних підприємств Південного федерального округу РФ. Потужність заводу дозволяє переробляти понад 6 мільйонів тонн нафти на рік. Підприємство виробляє дизельне пальне, бензин та мазут, які через близькість до чорноморських портів активно використовується для логістичного забезпечення окупаційного угруповання в Україні.
Нафтобаза у Людиново (АТ "Калуганафтопродукт") – входить до структури "Роснєфті" та є логістичним вузлом, що забезпечує підрозділи збройних сил РФ, які беруть безпосередню участь у війні проти України.
Як повідомляла УМ, На Ярославщині вражено нафтобазу, на Краснодарщині - нафтотермінал та НПЗ.
В Одеській області у четвер, 13 серпня, реактивний "Шахед" атакувава пасажирський потяг, внаслідок чого загинули машиніст і помічник локомотива. >>
Росія відповідатиме «дзеркально», якщо країни Європи й надалі затримуватимуть її торговельні судна. >>
Про масовану атаку безпілотників на Краснодарський край рф заявила російська влада: Telegram-канали повідомляють, що вирують пожежі в порту, на нафтовому терміналі та у військовій гавані в Новоросійську. >>
У рамках програми «Рішення для відновлюваної енергетики» (RES) Тернопільську громаду відвідали представники Німецького товариства міжнародного співробітництва. >>
Через нічну аткаку металургійний омбінат «Запоріжсталь» повністю зупинив роботу. Росіяни вдарили по працівниках заводу, які йшли в укриття, — семеро загинули. >>
Цього тижня по Україні почали бити не лише рашистські, а й північнокорейські балістичні ракети. >>