У Києві кілер фсб вчинив замах на офіцера ГУР
Контррозвідка Служби безпеки запобігла замовному вбивству офіцера Головного управління розвідки Міністерства оборони України. >>
Міністр оборони РФ Андрій Білоусов.
Президент України підписав два укази, якими ввів у дію рішення РНБО, які стосуються синхронізації санкцій зі США й запровадження обмежень проти фізичних та юридичних осіб, пов’язаних із виробництвом та експлуатацією російських дронів різних типів.
Як інформує УМ, про це 30 листопада повідомили на сайті президента.
Указом №870/2025 у межах пакета, синхронізованого зі Сполученими Штатами, Україна застосувала санкції проти 26 юридичних осіб Росії, що пов’язані з енергетичним сектором. Серед них – компанія «Роснєфть», її підприємства, а також компанії, що входять до групи «Лукойл». Американські санкції вдарили по тих частинах галузі, які дають близько 55 % видобутку російської нафти.
Загалом із початку року Україна синхронізувала вже 13 пакетів санкцій із партнерами: Великою Британією, Канадою, США, Японією та Європейським Союзом.
Другим указом №871/2025 запроваджені санкції проти 36 фізичних і 13 юридичних осіб, які пов’язані з виробництвом, навчанням та експлуатацією російських дронів. Серед них – особи, що причетні до діяльності злочинного центру «Рубікон», який випробовує нові зразки озброєння та бере участь у бойових діях проти України.
Також санкції запроваджені проти російських компаній, які залучені до розробки й виробництва розвідувальних та ударних БпЛА, FPV-дронів і безпілотних авіаційних комплексів.
Крім того, обмеження застосовані проти так званих російських благодійних фондів і добровольчих рухів, які надають підтримку російським загарбникам, і проти російських мобільних операторів, що забезпечують БпЛА Shahed sim-картками для навігації та керування.
Глава держави й радник – уповноважений Президента України з питань санкційної політики Владислав Власюк обговорили пріоритети санкційної політики до кінця року.
Запроваджені санкції вже мають серйозний вплив на Росію, тому тиск на неї треба збільшувати. Серед основних завдань – подальша синхронізація санкцій із партнерами, підготовка 20-го санкційного пакета Європейського Союзу, посилення обмежень проти тіньового флоту, російського військово-промислового комплексу, колаборантів і пропагандистів.
А, напередодні, 29 листопада Зеленський анонсував нові санкції проти росії.
Додамо, що "Рубікон" - засекречений підрозділ Міноборони рф, що спеціалізується на дронах. Штаб-квартира засекреченого центру перспективних безпілотних технологій «Рубікон», який експерти вважають одним із найефективніших підрозділів Міноборони Росії, знаходиться в одному з виставкових павільйонів у парку «Патріот» у Підмосков'ї.
Як повідомляла УМ, дебютний Санкційний саміт почав роботу в Києві.
Контррозвідка Служби безпеки запобігла замовному вбивству офіцера Головного управління розвідки Міністерства оборони України. >>
Правитель кремля володимир путін заявив, що американська сторона зацікавлена в організації майнінгу на ЗАЕС і спільне управління об'єктом без участі України. >>
путін переконував, що Україна "штучна" держава з фрагментованим суспільством та попереджав про "довгострокову конфронтацію" із Заходом у разі прийому України в НАТО. >>
У ніч на 25 грудня внаслідок удару українських безпілотників по порту Темрюка Краснодарського краю РФ, який знаходиться на Азовському морі, неподалік Керчі, пошкоджено два резервуари з нафтопродуктами. >>
Росіяни з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну почали масово незаконно отримувати румунські паспорти. Вони використовують корупційні схеми та підроблені документи, щоб обійти західні санкції та легалізуватися в Європейському Союзі. >>
У Тульській області рф в ніч на 24 грудня у місті Єфремов пролунала серія вибухів, після чого в районі місцевого заводу синтетичних полімерів виникла пожежа. >>