Довічні терміни: у Ростові засуджено вісім фігурантів справи про вибух на Кримському мосту, фото

12:58, 27.11.2025
Довічні терміни: у Ростові засуджено вісім фігурантів справи про вибух на Кримському мосту, фото

Пожежа на ділянці мосту, пошкодженої вибухом.

У Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив до довічного увʼязнення вісьмох фігурантів справи про вибух на Кримському мосту в жовтні 2022 року.

 

Як інформує УМ, про це 27 листопада повідомила «Медіазона».

 

За версією російського слідства, шість підприємців, фермер і далекобійник допомогли українським спецслужбам підірвати вантажівку з вибухівкою, унаслідок чого загинули пʼятеро людей.

 

Усім їм інкримінували статті про теракт і перевезення вибухівки, а двом обвинуваченим — ще й контрабанду вибухівки.

 

Росіяни вважають, що вибух вантажної машини на мосту організували співробітники українських спецслужб, а вибухівку провезли з Одеси через Болгарію, Вірменію та Грузію, замінивши документи на вантаж.

 

 

Ще у 2023 році очільник СБУ Василь Малюк розповідав, що вибухівку спершу хотіли заховати у фурі, навантаженій бочками з олією. Однак потім її вирішили обмотати целофановою плівкою.

 

За його словами, «рулонами» забили цілий контейнер, а їхня сумарна вага у тротиловому еквіваленті відповідала 21 тонні, що приблизно дорівнювало 42 російським аеробалістичним ракетам «Кин­джал».

 

Перший вибух на Кримському мосту стався 8 жовтня 2022 року. Тоді він обвалив частину прольотів і спричинив масштабну пожежу — горіли паливні цистерни потяга. Росія заявила про теракт, а її влада використала інцидент, щоб виправдати ракетні удари по Україні.

 

А 17 липня 2023 року міст атакували надводні дрони СБУ, внаслідок чого впав один з прольотів. А 3 червня 2025-го Кримській міст атакували втретє — для цього замінували його опори.

 

Як повідомляла УМ, путін наказав відремонтувати Кримський міст.