«Вирівнювач» для москалів: у Парижі показали першу українську КАБ, фото
У Парижі на міжнародній виставці Eurosatory-2026 показали першу українську керовану авіабомбу "Вирівнювач". >>
Росія намагається вербувати людей з багатьох країн, не лише держав Африки.
Росія часто обманом чи під тиском вербує громадян з африканських країн для участі у війні проти України і закликав уряди цих держав застерегти співвітчизників від участі в російській агресії.
Як інформує УМ, про це 7 листопада повідомив у своєму дописі Міністр закордонних справ Андрій Сибіга в соцмережі Х.
«За наявною інформацією, щонайменше 1436 громадян з 36 африканських країн зараз воюють у лавах російської армії вторгнення в Україні. Це ті, кого було ідентифіковано, хоча фактична цифра може бути вищою», - зазначив глава української дипломатії.
Він також додав, що росія вербує громадян африканських країн різними методами: декому пропонують гроші, інших обманюють, і вони не усвідомлюють, на що підписуються, або змушують це робити під тиском.
«Підписання контракту рівнозначне підписанню смертного вироку», - застеріг очільник МЗС України.
Сибіга зауважив, що іноземні громадяни в російській армії мають сумну долю: більшість із них негайно відправляють на так звані «м’ясні штурми», де їх швидко вбивають, тож переважна частина найманців не живуть більше як місяць.
Глава української дипломатії зазначив, що є два варіанти уникнути такої долі.
«По-перше, не йти до лав російської армії та не підписувати жодних документів з російською владою… По-друге, якщо вас вже відправили на передову, шукайте будь-яку можливість дезертувати та здатися у полон», - зазначив міністр.
Він закликав усі уряди держав Африки публічно застерігати своїх громадян від вступу до російської окупаційної армії.
«Участь на боці Росії в її загарбницькій війні проти України є незаконною, аморальною та порушує Статут ООН та міжнародне право», - наголосив Сибіга.
Він констатував, що Росія намагається вербувати людей з багатьох країн, не лише держав Африки.
«Україна продовжить інформувати про регіони та країни, з яких російська окупаційна армія вербує іноземних громадян, а також про іноземців, яких опиняються у нас у полоні. Вчергове закликаємо всі уряди докласти всіх зусиль, щоб виявити та зупинити російські схеми вербування у ваших країнах і офіційно повідомити своїх громадян, що такі дії є незаконними", - підкреслив глава МЗС.
Як повідомляла УМ, ПАР розслідуватиме вербування своїх громадян в армію рф.
У Парижі на міжнародній виставці Eurosatory-2026 показали першу українську керовану авіабомбу "Вирівнювач". >>
Про атаку безпілотників на Москву вранці 16 червня заявила російська влада: за словами мера столиці рф, у місті пошкоджено НПЗ – там вирує пожежа. >>
На сході Польщі у місті Бяла-Подляска сьогодні вранці застрелили 44-річного російського художника-карикатуриста, активістаі акціонера Семєна Скрепецького. >>
В Україні з 15 червня можна укласти нові піхотно-штурмовий, бойовий або базовий контракти на військову службу у ЗСУ та інших складових Сил оборони. >>
У межах коаліції морських спроможностей Нідерланди передали Військово-морським силам ЗСУ протимінний корабель класу Alkmaar. >>
Замість того, щоб підвищувати цінність військової служби загалом, створювати стимули для професійного розвитку, підготовки кадрів, набуття нових спеціальностей та довгострокової кар'єри у війську, нам знову пропонують перерозподілити доплати між різними категоріями військовослужбовців. >>