Чотири з половиною роки тюрми: на свободу вийшла кримська мусульманка Латифу Малахова

17:13, 13.10.2025
Чотири з половиною роки тюрми: на свободу вийшла кримська мусульманка Латифу Малахова

Кримську мусульманку Латифу (Ніна) Малахова звільнили після відсидіння повного терміну у жіночій колонії в Краснодарському краї. (Фото: Фейсбук Lutfiye Zudiyeva)

На свободу вийшла кримська мусульманка Латіфа (Ніна) Малахова після того, як відбула повний термін у чотири з половиною роки в жіночій колонії в Краснодарському краї рф.

 

Як інформує УМ, про це 13 жовтня повідомила кримськотатарська журналістка і правозахисниця Лутфіє Зудієва у Facebook.

 

За словами Зудієвої, Малахова відбувала термін у виправній колонії №3 в селищі Двубратському Усть-Лабінського району.

 

Зараз жінка живе в окупованому Росією Сімферополі разом з дочкою, проте залишається під обмеженнями, які діятимуть ще рік. Протягом цього терміну їй заборонено залишати місто, перебувати поза домом з 22:00 до 6:00, відвідувати масові заходи, а також змінювати місце проживання або роботи без дозволу інспекції. Вона зобов'язана двічі на місяць відмічатися і бути готовою до раптових перевірок.

 

"Перші півтора року пройшли дуже важко. Морально і фізично було складно звикнути. Потім я взяла себе в руки — спорт, читання, правильне харчування. Але здоров'я все одно підірване", - написала Малахова.

 

Малахова також повідомила про проблеми зі шлунком, постійні головні болі та ослаблений імунітет. За час ув'язнення вона схудла на 12 кілограмів.

 

Малахова розповіла, що фізичного тиску або тортур у колонії вона не зазнавала, проте двічі опинялася в штрафному ізоляторі за здійснення намазу (обов'язкової молитви) на робочому місці. Пізніше їй вдалося домовитися з адміністрацією, щоб молитися під час перерв.

 

Після звільнення жінка провела кілька тижнів у родичів чоловіка в Башкирії, а потім разом з дочкою переїхала в орендовану квартиру в Сімферополі. Дівчинка весь час ув'язнення матері жила в родині.

 

Її чоловік – Рузіль Яппаров, як і раніше, перебуває в ув'язненні.

 

"Це дуже важко. Особливо бути далеко від сім'ї та дитини. Слава Аллаху, я тепер вдома", - додала Малахова.

 

Нагадаємо, що Латіфу Малахову та її чоловіка затримали співробітники ФСБ 14 лютого 2021 року в Казані, після чого етапували до Криму для обрання запобіжного заходу. Разом з ними до суду привезли їхню місячну дочку Мелісу. Кримінальні справи подружжя розглядалися окремо.

7 липня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Малахову, обвинувачену в сприянні терористичній організації, через благодійну діяльність і збір грошових коштів в інтернеті, до чотирьох з половиною років ув'язнення в колонії загального режиму.

 

Як повідомляла УМ, Національний рух кримських татар оголосив власні дані кількості депортованих 78 років тому людей.