США різко відреагували на вторгнення російських дронів у Польщу

09:39, 13.09.2025
США різко відреагували на вторгнення російських дронів у Польщу

США після вторгнення російських дронів у Польщу: Ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО.

Рішучу готовність захищати союзників по НАТО - США підтвердили на тлі нещодавнього вторгнення російських дронів у Польщу

 

Як інформує УМ, про це заявила на засіданні Радбезу ООН в.о. постпреда США при Організації Об'єднаних Націй посол Дороті Ші..

 

"Сполучені Штати підтримують наших союзників по НАТО на тлі цих тривожних порушень повітряного простору. США консультуються з Польщею та іншими нашими союзниками по НАТО відповідно до статті 4 Північноатлантичного договору, і не сумнівайтеся, ми захищатимемо кожен дюйм території НАТО",- заявила дипломатка.

 

Також представниця США зауважила, що "Росія посилила свою кампанію бомбардування України, що призвело до втрат людей та пошкодження цивільної інфраструктури".

 

За словами Ші, ці дії, а також навмисне чи ненавмисне порушення Росією повітряного простору союзника США "демонструють величезну неповагу до сумлінних зусиль Сполучених Штатів щодо припинення цього конфлікту".

 

Під час свого виступу представниця США також закликала Росію "поновити та реалізувати свою відданість дипломатії" та прагнути до негайного припинення воєнних дій шляхом прямих переговорів з українською стороною.

 

"Війна між Росією й Україною має припинитися. Ми не можемо ризикувати, що вона переросте в ширший конфлікт. Росія повинна продемонструвати свою серйозність, зробивши негайні, конкретні кроки до миру",- наголосила дипломатична представниця.

 

Нагадаємо, у Повітряних силах ЗСУ заявили про щонайменше 8 російських БпЛА, які залетіли до Польщі.

 

Відомо, що один із БпЛА влучив у будинок в Польщі.

 

Прем'єр Туск заявив, що до Польщі залетіло 19 цілей, 4 БпЛА було збито.

 

Російське Міноборони, своєю чергою, стверджує, що цілити по обʼєктах Польщі російська армія не планувала. При цьому ймовірність зальоту дронів на територію Польщі там не заперечили.

 

Низка іноземних дипломатів та високопосадовців країн НАТО реагують на цей інцидент, зокрема генсекретар Альянсу Марк Рютте.

 

Кількість зафіксованих російських дронів, які перетнули кордон Польщі у ніч на 10 вересня, зросла до 21.

 

Як повідомляла УМ, «Ні» - російським дронам: Україна, Польща та Литва вийшли зі спільною заявою.