США прагнуть відновити мирні переговори між рф і Україною
Державний секретар США Марко Рубіо заявляє, що Вашингтон докладе нових зусиль, спрямованих на відновлення мирних переговорів і припинення війни між росією та Україною. >>
Саранові завжди були і є в нашій природі, але не завжди вони агресують.
У деяких регіонах України в цьому році небувале нашестя сарани, але це не катастрофа: ситуація керована і спричинена війною, кліматичними змінами та руйнуванням екосистем.
Як інформує УМ, про це в інтерв’ю Latifundist розповів заступник голови Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.
За його словами, проблема справді існує, особливо на лінії зіткнення. Проте вона не є новою: спалахи сарани трапляються щороку, і цього року ситуація не вийшла з-під контролю.
"Нашестя сарани — наслідок екоциду росії проти України. Та й не тільки проти України, а і проти всього світу", — підкреслив Чайковський.
Головними причинами нашестя стали підвищення середньодобової температури, зміна природно-кліматичних умов, руйнування Каховської ГЕС, війна та занедбані землі біля фронту.
У 2024 році особливий режим захисту рослин було введено в Слобожанській селищній раді Чугуївського району Харківщини. У попередні роки осередки спостерігали в Запорізькій, Херсонській, Донецькій областях, а ще раніше — у південних регіонах, зокрема Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській.
Чайковський також розповів, що у Запорізькій області качки масово поїдають сарану, і, за словами місцевих, не хочуть їсти нічого іншого. Такі біологічні методи контролю, як використання природних ворогів, уже допомогли Пакистану впоратися з навалою сарани.

Між тим у Запорізькій області фахівці фіксують міграцію сарани в південно-східному напрямку – в бік лінії бойового зіткнення.
11 липня на території Запорізької області вперше виявили осередок перелітної сарани – на території Кушугумської громади.
На території Комунарського району Запоріжжя ввели особливий режим захисту рослин на площі 6110 гектарів. Заражено орієнтовно близько 50 % цієї площі. Це рекреаційні зони, землі несільськогосподарського призначення та берегова зона Дніпра.
Втім, вже встановлено зменшення активності та чисельності шкідника – 7-10 екземплярів на квадратний метр. Фахівці управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області продовжують контролювати ситуацію.
У Держпродспоживслужбі повідомили, що Херсонській області після здійснення успішних винищувальних заходів проти сарани розглядається питання щодо скасування особливого режиму захисту рослин. Осередки сарани знищено також у Одеській області. У Дніпропетровській області чисельність сарани загрози поки не становить.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Херсонській області спалах сарани вдалося локалізувати. Особливий режим захисту рослин у регіоні ввели 23 червня, і вже на старті було оброблено 297 гектарів, з яких 27 – це посіви соняшнику.
Масове нашестя сарани у Херсонській області завдало шкоди посівам соняшнику. Аграріїв із Херсонської, а також сусідніх Миколаївської, Запорізької та Дніпропетровської областей фахівці закликають обстежувати занедбані території, пасовища та узбіччя доріг.
.jpg)
Також повідомлялося, що врожай соняшнику в Україні в 2025/26 МР може скоротитися до 13,6 млн тонн. Так, аналітики ASAP Agri переглянули прогноз через затяжну посуху – попередній прогноз був на рівні 14,1 млн тонн. Перегляд відображає зростаючі побоювання щодо екстремальних погодних умов, зокрема спекотної та сухої погоди під час цвітіння, яка стала основною причиною втрати врожайності.
Як повідомляла УМ, Україна зазнала екологічних збитків від війни на 2,2 трлн грн – Міндовкілля.
Державний секретар США Марко Рубіо заявляє, що Вашингтон докладе нових зусиль, спрямованих на відновлення мирних переговорів і припинення війни між росією та Україною. >>
Режим тимчасового захисту для українців Європейський Союз продовжив до 4 березня 2028 року, але для новоприбулих військовозобов'язаних громадян України запровадили нову вимогу щодо підтвердження виконання військового обов'язку. >>
11 липня 2026 року, у польський день пам’яті жертв Волинської трагедії, президент Польщі Кароль Навроцький виступив у прикордонному селі Радруж і заявив, що домагатиметься законодавчої заборони червоно-чорного прапора на території Польщі. >>
У низці українських міст увечері понеділка, 20 липня, українці вп'яте вийшли на протести проти відставки ексміністра оборони Михайла Федорова. >>
У низці українських міст ввечері 17 липня відбуваються акції з вимогою повернути Михайла Федорова на посаду міністра оборони. Також лунають заклики відправити у відставку Головкома ЗСУ Олександра Сирського. >>
Гучні злочини, скоєні за кордоном українцями, виглядають як елементи однієї гібридної кампанії. Кожного разу ворожа пропаганда використовує ці кейси для підриву міжнародного іміджу України >>