Вердикт ВРУ: голів Міноборони, Мінцифри та СБУ – звільнено
На засіданні 13 січня Верховна Рада України звільнила двох міністрів — голів Міноборони та Мінцифри Дениса Шмигаля та Михайла Федорова, а також голову СБУ Василя Малюка. >>
Ковтун на Олімпіаді-2024 він виборов срібло для України.
Офіційно змінив спортивне громадянство з українського на хорватське 11 липня гімнаст Ілля Ковтун, який на Олімпіаді 2024 року виборов срібну медаль для України.
Як інформує УМ, про це 11 липня повідомила Міжнародна федерація гімнастики (FIG).
На початку повномасштабного вторгнення РФ тренер хорватської збірної Владімір Маджаревич запросив українських спортсменів приїхати до міста Осієк і готуватись у місцевому спортивному центрі до Чемпіонату Європи.
Ідея полягала в тому, щоб українці пробули там два місяці. Однак Ковтун разом із тренеркою Іриною Горбачевою вирішили залишитися в місті та живуть і тренуються там вже майже три роки.
«Я відчуваю моральний обов’язок перед людьми в Осієку, перед Володимиром, паном Піпунічем. Тут мене прийняли, я практично жив у них — спав, тренувався і харчувався в залі «Сокол». Коли я здобув олімпійську медаль, мав відчуття, що місцеві люди раділи більше, ніж у мене на батьківщині», — так спортсмен пояснював рішення змінити спортивне громадянство.
Ковтун зазначав, що однієї конкретної причини немає — їх було багато і вони накопичувалися поступово, на рішення вплинула не лише війна.
Іллі Ковтуну 21 рік, він родом із Черкас. Він багаторазовий чемпіон Європи серед юніорів. На Олімпіаді-2024 в Парижі він представляв Україну і виборов срібло у вправах на брусах.
Як повідомляла УМ, Спортивна зрада: призер Олімпіади-2024 Ілля Ковтун подався у хорвати.
.
На засіданні 13 січня Верховна Рада України звільнила двох міністрів — голів Міноборони та Мінцифри Дениса Шмигаля та Михайла Федорова, а також голову СБУ Василя Малюка. >>
Із Францією сперечаються Німеччина і Нідерланди через допомогу Україні. Обидві країни наполягають, щоб Київ мав змогу купувати американську зброю коштом кредиту ЄС на €90 мільярдів , але Франція проти того, щоб ці гроші йшли Штатам. >>
На підготовку своїх військ до розгортання в Україні в разі згоди російського диктатора путіна на припинення вогню, Велика Британія витратить 200 млн фунтів стерлінгів. >>
Нардепу Нестору Шуфричу київський апеляційний суд дозволив вийти з-під варти під заставу. >>
Протягом головування Кіпру у Раді ЄС одночасно відкриються усі переговорні кластери про вступ до Євросоюзу для України та Молдови, такі сподівання висловив президент Володимир Зеленський. >>
Гуманітарне розмінування деокупованих територій України У 2026 році плануватимуть за новим підходом – з використанням сучасних цифрових рішень. >>