Біля ВРУ відбулася акція рідних та близьких полонених і зниклих безвісти українських військових, фото
У Києві біля Верховної Ради 8 жовтня зібралися родини полонених і зниклих безвісти воїнів Маріупольського гарнізону. >>
Судитимуть учасників організованої транснаціональної злочинної групи, які налагодили наркотрафік до Київського СІЗО та тероризували його утриманців, (Фото: сайт Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.)
Учасників організованої транснаціональної злочинної групи судитимуть у Києві: вони налагодили наркотрафік у стінах столичного СІЗО та тероризували його утриманців. Максимальне покарання, яке може загрожувати обвинуваченим –– 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як інформує УМ, про це 27 червня повідомили на сайті Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.
Слідство встановлено, що організували злочинну діяльність двоє братів за підтримки "вора в законі", що утримувався свого часу у слідчому ізоляторі. Як спільників залучили заарештованих, двох киян та іноземця.
Відповідно до сформованих у СІЗО замовлень, учасники угруповання купували наркотики й психотропи та перекидали через паркан. Утриманці ізолятора забирали пакунки та розповсюджували у стінах слідчого ізолятора.
Частина злочинного заробітку розподілялася між всіма учасниками, решта йшла на поповнення так званого "общака".
Крім того, зловмисники займалися вимаганням коштів з арештованих за "спокійні умови" перебування в установі. Так, до прикладу, побили одного з утриманців та погрожували йому вбивством, аби той сплатив їм 2000 доларів. Потерпілий перерахував ділкам 80 000 гривень від необхідної суми.
У січні 2025 року оперативник ДСР заблокували наркотрафік до установи, а слідчі поліції оголосили причетним про підозри.
Нині обвинувальний акт стосовно чотирьох суб’єктів підвищеного злочинного впливу – мають "статуси" у кримінальному середовищі — та двох учасників наркотрафіку, скеровано на розгляд до Шевченківського районного суду м. Києва.
Залежно від ролі та участі у протиправній діяльності їхні дії кваліфіковані:
- ч. 2 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу у слідчих ізоляторах),
- ч. 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів),
- ч. 4 ст. 321 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних, чи сильнодіючих лікарських засобів),
- ч. 4 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.
Як повідомляла УМ, транснаціональна злочинна група налагодила наркотрафік до Київського СІЗО.
У Києві біля Верховної Ради 8 жовтня зібралися родини полонених і зниклих безвісти воїнів Маріупольського гарнізону. >>
Внаслідок російського ракетного удару завод виробника хумусу Yofi! зазнав пошкоджень й тимчасово призупинив постачання продукції. >>
Про підозру у службовій недбалості правоохоронці повідомили колишній керівниці Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. >>
Національний художній музей України представив з партнерами першу настільну меморі-гру, присвячену українському мистецтву. >>
«Україна повинна перемогти. І вона переможе!» — сказала у Національному музеї історії України на зібранні «А ворог той самий» Марта Бліхар, зв’язкова УПА на псевдо «Пчілка», яка у березні відсвяткувала свій 100-річний ювілей. >>
За давньою доброю традицією події Національної філармонії України відбуваються не лише у відомій усім Колонній залі ім. Миколи Лисенка (а віднедавна — ще й у Музичному салоні) на Володимирському узвозі, 2, а й на численних інших локаціях — у музеях, бібліотеках, різних культурних просторах столиці. >>