У полоні з 2022 року: відбувся черговий обмін, фото
У суботу, 14 червня, відбувся четвертий обмін полоненими за тиждень – в Україну повернулися військові та бійці системи МВС. >>
Міністр оборони США Піт Геґсет.
У саміті НАТО, який відбудеться 24-25 червня в Гаазі (Нідерланди), президент США Дональд Трамп таки візьме участь.
Як інформує УМ, про це в ході брифінгу заявила речниця Білого дому Керолайн Левітт, яку цитує AFP.
На запитання, чи буде Трамп присутній на зустрічі лідерів країн НАТО, Левітт відповіла: "Я можу підтвердити, що він поїде на саміт НАТО, так".
Трамп заявив, що хоче, щоб члени альянсу витрачали 5% ВВП на військові потреби, що для багатьох країн означатиме суттєве збільшення порівняно з нинішніми рівнями.
На саміті в Гаазі обговорюватимуть цільовий показник, згідно з яким країни зобов'яжуться витрачати 3,5% ВВП на основну оборону і ще 1,5% – на пов'язані з обороною витрати в таких сферах, як інфраструктура, кіберзахист і готовність цивільного населення.
Тим часом ЗМІ повідомили, що генсек НАТО Марк Рютте офіційно запросив президента України Володимира Зеленського взяти участь у майбутньому саміті Альянсу в Гаазі, що деякий час було під питанням.
ЗМІ писали, що американська сторона нібито виступає проти запрошення Володимира Зеленського на саміт НАТО. Проте держсекретар США Марко Рубіо заперечив таку інформацію.
А ось очільник Пентагону, міністр оборони США не буде присутній на зустрічі у форматі "Рамштайн" - уперше його пропустить. Це сталося після попередження Макрона про ризики подвійних стандартів.
Вперше після того, як три роки тому США створили Контактну групи з питань оборони України (у форматі "Рамштайн") для координації військової допомоги Україні, очільник Пентагону не буде присутній на зустрічі понад 50 інших лідерів оборони в середу, повідомляє AP, пише УНН.
Міністр оборони США Піт Геґсет, який у неділю повернувся з конференції з національної безпеки в Сінгапурі, прибуде до Брюсселя лише ввечері у середу, після завершення засідання у форматі "Рамштайн", пише видання.
Представник США на умовах анонімності підтвердив, що Геґсет також не братиме участі у відеоконференції.
Це останній із серії кроків, які США вжили, щоб дистанціюватися від воєнних дій в Україні, зауважує видання. І це сталося після попередження президента Франції Еммануеля Макрона на конференції з безпеки минулих вихідних, що США та інші ризикують отримати небезпечні подвійні стандарти, якщо вони зосередяться на потенційному конфлікті з Китаєм ціною відмови від України.
Тим часом у Вашингтоні перебуває високопоставлена українська делегація на чолі з першим віцепрем’єр-міністром - міністром економіки Юлією Свириденко для переговорів про оборону, санкції та післявоєнне відновлення, повідомив голова Офісу Президента України Андрій Єрмак.
Українці зустрілися зі спеціальними представниками США Стівом Віткоффом і Кітом Келлогом, обговорили останні переговори з росіянами та умови на полі бою, написав Єрмак у соцмережі. Очікується, що Свириденко та Єрмак також зустрінуться з держсекретарем США Марко Рубіо та іншими офіційними особами в середу.
Як повідомляла УМ, вражаючі результати «Рамштайн-27».
У суботу, 14 червня, відбувся четвертий обмін полоненими за тиждень – в Україну повернулися військові та бійці системи МВС. >>
Німеччина в цьому році обіцяє виділити Україні €9 мільярдів допомоги, однак передачу ракет Taurus не розглядає. >>
У четвер, 12 червня, в рамках стамбульських домовленостей Україна повернула з російської неволі ще одну групу захисників, які зазнали важких поранень та мають тяжкі хвороби. >>
Дональду Трампу більшість українців не довіряють та вважають його президентство шкідливим для України. >>
Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». >>
У середу, 11 червня, за результатами проведених репатріаційних заходів в Україну повернули тіла 1 212 полеглих захисників. >>