Велика Британія виділяє £200 млн на розгортання військ в Україні
На підготовку своїх військ до розгортання в Україні в разі згоди російського диктатора путіна на припинення вогню, Велика Британія витратить 200 млн фунтів стерлінгів. >>
Фото: Анадолу Переговори делегацій України і Росії 2 червня в Стамбулі , представники Україні та Росії обмінялися документами через турецьку сторону
Переговори між українською та російською делегаціями в турецькому Стамбулі завершились: перемовини тривали трохи понад годину.
Українська сторона передала список депортованих дітей, яких росія має повернути.
Як інформує УМ, про це 2 червня повідомили російські пропагандистські ЗМІ "РИА Новости" й ТАСС.
Загалом переговори між представниками України та Росії тривали трохи більш як годину. Їм передувало вступне слово міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана, який був присутній у переговорній залі.
Завершення переговорів непрямо підтвердив голова Офісу президента України Андрій Єрмак, який написав у Telegram, що українська сторона "офіційно передала російській стороні список українських дітей, яких потрібно повернути".
"Йдеться про сотні дітей, яких Росія незаконно депортувала, примусово перемістила або утримує на тимчасово окупованих територіях", – написав Єрмак.
У свю чергу про завершення другого раунду переговорів у Стамбулі повідомив президент Володимир Зеленський на пресконференції за результатами саміту країн Бухарестської дев’ятки і Нордичних країн у Вільнюсі в понеділок, 2 червня.
"Перемовини у Стамбулі завершилися. Я очікую на доповідь міністра Умєрова. Вони (делегації України і РФ – ред.) обмінялися документами через турецьку сторону. Ми готуємо нове звільнення військовополонених", – повідомив глава держави.
У свою чергу керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив у Телеграм, українська сторона на перемовинах у Стамбулі передала російській стороні список незаконно депортованих або примусово утримуваних українських дітей, яких потрібно повернути.
"Йдеться про сотні дітей, яких Росія незаконно депортувала, примусово перемістила або утримує на тимчасово окупованих територіях", – написав він.
Тим часом російські ЗМІ повідомляють, що переговори у Стамбулі тривали трохи більше години.
"Третій раунд переговорів РФ та України буде протягом якогось часу", – повідомляє ТАРС з посиланням на джерело.
Як відомо, 16 травня відбувся перший раунд переговорів між Україної і РФ в Стамбулі. Його єдиним результатом стала домовленість про обмін полонених у форматі "1000 на 1000".
Нагадаємо, сьогодні представники Росії повинні були представити так званий "меморандум" зі своїм баченням умов припинення вогню.
Раніше США отримали пропозиції щодо припинення вогню від України. Це стало результатом нещодавніх переговорів у Парижі та Лондоні. Документ вміщує 22 вимоги.
Як повідомляла УМ, перед переговорами з росіянами перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця та член української делегації Олександр Бевз зустрілися з представниками європейських партнерів України – Німеччини, Італії та Великої Британії.
На підготовку своїх військ до розгортання в Україні в разі згоди російського диктатора путіна на припинення вогню, Велика Британія витратить 200 млн фунтів стерлінгів. >>
Після атаки дронів у Волгоградській області рф сталася пожежа на нафтобазі. >>
Черговий нафтовий танкер (Olina) тіньового флоту росії Сполучені Штати затримали поблизу острова Тринідад, що у Карибському морі. >>
Служба безпеки України показала уламки балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік", якою російські окупанти атакували Львівщину. >>
Нардепу Нестору Шуфричу київський апеляційний суд дозволив вийти з-під варти під заставу. >>
Україна отримала від Великоританії 13 одиниць протиповітряної оборони Raven та два прототипи нової системи Gravehawk. >>