Ноу-хау рашистів: в Україні вперше виявили «Шахед» із камерою та ШІ, фото
"Шахед", обладнаний камерою, системою прямого радіокерування з росії та модулем штучного інтелекту (машинний зір). вперше виявили В Україні 18 червня. >>
На посаду керівника закладу дошкільної освіти може бути призначена особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту.
У Київській області керівниця закладу освіти під час виконання посадових обов’язків спілкувався недержавною мовою: директорку школи звільнили за вживання на роботі російської мови – це порушення українського законодавства, оскільки мовою освітнього процесу є лише українська.
Як інформує УМ, про це 13 квітня повідомила освітня омбудсменка Надія Лещик на сайті відомства.
За її словами, скарги на директорку школи подали батьки учнів. Вони повідомили, що жінка послуговується російською під час спілкування зі школярами, вчителями та батьками, а також під час заходів у школі.
"Батьки, серед яких зокрема військовослужбовці, повідомили, що директорка закладу під час виконання посадових обов’язків використовує російську мову.
На численні зауваження щодо необхідності використання державної мови не реагує, аргументуючи тим, що їй так зручно спілкуватися", – повідомила омбудсменка.
На підтвердження своїх слів батьки надали відео, на яких директорка розмовляє російською.
Згідно із законодавством, директори шкіл повинні вільно володіти державною мовою – це передбачено у Законі "Про освіту". Тож омбудсменка надіслала лист до засновника школи, аби перевірили, чи посадовиця відповідає цим вимогам.
У відповідь в управлінні освіти зазначили, що у 2021 році, коли школа перейшла у їхнє підпорядкування, директорці рекомендували подати документи, які б засвідчили її рівень володіння українською мовою. Однак станом на квітень 2025 року вона досі не подала жодного сертифіката.
"За результатами атестації у квітні 2025 року було встановлено її невідповідність займаній посаді директора закладу. Як наслідок вона була звільнена наказом начальника органу управління освіти", – зазначила Надія Лещик.
Про яку саме школу йдеться, омбудсменка не уточнила.
Як повідомляла УМ, нещодавно мовний омбудсмен Тарас Кремінь розповідав, що у 2021-2022 навчальному році близько 100 тисяч українських дітей навчалися російською мовою або вивчали її як іноземну. Зараз їхня кількість скоротилася до 345 учнів по всій країні.
"Шахед", обладнаний камерою, системою прямого радіокерування з росії та модулем штучного інтелекту (машинний зір). вперше виявили В Україні 18 червня. >>
Україна в 19 червня в рамках стамбульських домовленостей повернула з російського полону ще одну групу захисників. >>
Оновлену Стратегію державної національної політики готується затвердити Кремль – вона зосереджена на російській культурі і мові, зокрема і на окупованих територіях. >>
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>
18 червня 1981 року перестало битися серце Віктора Іванова - відомого українського режисера, сценариста, письменника, лауреата премії імені О.Довженка (посмертно). >>
Для ідентифікація тіл загиблих українських громадян, які передала рф, Україні знадобиться понад рік. >>