Ноу-хау рашистів: в Україні вперше виявили «Шахед» із камерою та ШІ, фото
"Шахед", обладнаний камерою, системою прямого радіокерування з росії та модулем штучного інтелекту (машинний зір). вперше виявили В Україні 18 червня. >>
Форум «Будь сміливим як Україна» . (Фото: Юрій Банахевич)
Форум «Будь сміливим як Україна» (Be brave like Ukraine), в межах якого обговорено, зокрема, питання адвокації українських інтересів за кордоном, координації міжнародних зусиль на підтримку України відбувся у Варшаві в суботу, 10 травня.
Як інформує УМ, на заході було понад 300 волонтерів, культурних діячів, бізнесменів, дипломатів, представників української діаспори.
«Основна мета форуму - об’єднання і взаємна підтримка. Це форум, на якому ми обмінюємося ідеями, ділимося тим, що для нас важливо і що наболіло. Це захід, де ми даємо один одному підзарядку, мотивацію не здаватися, діяти далі і відстоювати інтереси України. Кожен має це робити на своєму місці: хтось у волонтерстві, хтось у бізнесі, а хтось у культурі, адже бізнес, культура і волонтерство – це три кити, на яких тримається наш форум»,- зазначила в коментарі агентству співорганізаторка форуму, лідерка варшавського Євромайдану Наталія Панченко.
За її словами, на цій події зібралися понад 300 лідерів та лідерок думок, підприємців, а також діячів культури не лише з України і Польщі, але й інших країн Європи та світу, зокрема Німеччини, Іспанії, США та Канади.
Панченко зазначила, що всю українську діаспору у світі об’єднують схожі проблеми: поворот суспільств у праву сторону, від чого нерідко страждає підтримка України. Наступним викликом вона назвала зниження фінансової підтримки організацій та інституцій, які допомагають Україні.
«Ми всі знаємо, що USAID змінив вектор діяльності і тому багато українських організацій по світу змушені шукати нові джерела фінансування. Третій виклик, з яким ми боремося весь час - це як відкрити світу друге дихання і не дати йому втомитися від страшної геноцидної війни, яку розпочала Росія проти України», - констатувала українська активістка.
Посол України в Польщі Василь Боднар у коментарі агентству підкреслив, що захід важливий для розуміння проблем, які зараз виникають перед українською громадою за кордоном.
«Важливими є питання: залишатися за кордоном чи повертатися, адже Україна чекає. Україна потребує своїх громадян, які виїхали за кордон для відбудови, трансформації країни»,- підкреслив Боднар.
Він також наголосив, що за кордоном потрібен український голос, який важливий для продовження оборони України, підтримки країни.
«І саме в дружній Польщі ми бачимо сприятливу атмосферу для реалізації себе нашими громадянами, які через цю реалізацію можуть підтримувати Україну і ЗСУ в протидії російській агресії»,- наголосив посол.
Він додав, що українська громада також допомагає «знімати гострі кути» в українсько-польських відносинах, пояснювати ту чи іншу позицію і є містком для кращого розуміння суспільств обох країн.
Одним із найочікуваніших моментів форуму стала зустріч з Юлією Паєвською («Тайрою») - легендарною парамедикинею, яка стала символом незламності.
Учасники форуму могли долучитися до благодійного аукціону, спрямованого на допомогу військовим і медикам на фронті, який провела під час свого виступу стендап-комікеса Валерія Мандзюк. Учасники форуму також змогли подивитися документальний фільм “Мирні люди” режисерки Оксани Карпович.
Форум був організований ініціативами Євромайдан-Варшава та фундацією Stand with Ukraine під почесним патронатом Міністерства національної єдності України та Посольства України в Польщі.
Як повідомляла УМ, Покоління, загартоване війною: головне за підсумками 10-го безпекового форуму у Києві.
"Шахед", обладнаний камерою, системою прямого радіокерування з росії та модулем штучного інтелекту (машинний зір). вперше виявили В Україні 18 червня. >>
Україна в 19 червня в рамках стамбульських домовленостей повернула з російського полону ще одну групу захисників. >>
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>
18 червня 1981 року перестало битися серце Віктора Іванова - відомого українського режисера, сценариста, письменника, лауреата премії імені О.Довженка (посмертно). >>
Для ідентифікація тіл загиблих українських громадян, які передала рф, Україні знадобиться понад рік. >>
У другому читанні Верховна Рада України хвалила закон щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України. >>