Саміт G7 став розчаруванням для України - The Guardian
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>
Лідери Європейських країн ухвалили спільну історичну заяву. (Фото: ОП)
За підсумками зустрічі в Києві 10 травня лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України ухвалили спільну заяву.
Як інформує УМ, документ оприлюднено 10 травня на сайті ОП.
Текст спільної заяви:
«У суботу, 10 травня 2025 року, лідери Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України зустрілися в Києві.
Вони погодилися, що з понеділка, 12 травня, має бути повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 діб.
Вони погодилися, що безумовне припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо Росія висуватиме такі умови, це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію.
Вони вимагають, щоб припинення вогню було всеосяжним: у повітрі, на морі та на суші.
Вони підкреслили, що це потребує ефективного моніторингу, який може бути успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами.
Вони погодилися, що припинення вогню має тривати щонайменше 30 діб, щоб створити простір для дипломатії. Протягом цього періоду дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.
Вони привітали те, що заклик до припинення вогню і проведення змістовних переговорів підтримує як Європа, так і Сполучені Штати.
Вони підкреслили надзвичайну важливість зміцнення Сил оборони та безпеки України як головної гарантії суверенітету й безпеки України. Основним елементом гарантій безпеки України також мають стати гарантійні сили (контингент).
Вони погодилися: якщо Росія відмовиться від повного й безумовного припинення вогню, слід застосувати більш жорсткі санкції до її банківського та енергетичного секторів, націлені на викопне паливо, нафту й тіньовий флот.
Вони домовились ухвалити потужний 17-й пакет санкцій ЄС і скоординувати його з санкціями, які запровадила Велика Британія та Норвегія, а також Сполучені Штати.
Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7.
Вони висловили готовність і надалі зміцнювати оборону України, особливо українську армію. Це має передбачати фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів».
Як повідомляла УМ, вранці 10 травня президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, прем’єр-міністри Великої Британії та Польщі Кір Стармер і Дональд Туск прибули до Києва на саміт «Коаліції охочих».
Відмовою Дональда Трампа зробити Україну пріоритетом саміту G7 - українські дипломати розчаровані, ба більше, навіть у деяких випадках – озлоблені. >>
Печерський районний суд Києва нарешті ухвалив рішення зняти арешт з комплексу будівель, частину з них передадуть під новий "Будинок музики". Тобто останню перешкоду перед поверненням костелу Св. Миколая релігійній громаді усунено. >>
Унаслідок комбінованої атаки Росії на Київ в ніч на 17 червня вщент зруйновано офіс та склад видавництва “Український пріоритет”. >>
Із-під завалів зруйнованого 17 червня російською ракетою 9-поверхового будинку у Києві рятувальники дістали тіла ще 7 загиблих - таким чином кількість жертв цієї атаки зросла до 23. >>
У ніч проти 17 червня рашисти знову завдали масованого удару по столиці. >>
Росія в вівторок вночі й зранку, 17 червня, завдала масованого удару по Києву дронами і ракетами. Місто зазнало руйнувань. Атака тривала багато годин поспіль. >>