Бранець з 24.02.2022. Історія військового, який пережив 50 днів російського полону на початку «повномасштабки»
У перші години повномасштабного вторгнення військовий Ігор востаннє вийшов на зв’язок із родиною. >>
Ворог намагається висадитись на острів Бугаз, що біля населеного пункту Кізомис, захопити певний плацдарм і з півдня здійснити форсування річки Дніпро (Фото: DeepStateMAP | Мапа війни в Україні)
На півдні Дніпровської системи островів російські окупаційні війська активізувалися, аби висадитися на острові Бугаз для захоплення плацдарму та форсування річки Дніпро у Херсонській області.
Як інформує УМ, про це в телеефірі 1 травня повідомив речник Сил оборони півдня Владислав Волошин, відповідаючи на запитання, яка поточна ситуація у басейні Дніпра.
"Ворог намагається провести форсування водних перешкод і саме зараз відкрив такий, ну назвемо це "новий", напрямок. Напрямок, на якому він активізувався і вже за кілька днів провів декілька спроб висадитись у річковій зоні – це південь Дніпровської системи островів. На самому півдні острів, біля населеного пункту Кізомис, острів Бугаз. Там ворог намагається висадитись на цей острів, захопити певний плацдарм і з півдня здійснити форсування річки Дніпро", – розповів Волошин.
Водночас речник запевнив, що окупантам це не вдається, і їхні спроби наразі марні.
"Спроби виглядають так, що, наприклад, ворог на плавзасобах (на човнах) намагається пересікти якусь там водну артерію – чи це протока, чи Дніпро. Сили оборони знищують. Ну, якщо вдається комусь вижити на цих островах, то вони там грають в таку імпровізовану "робінзоніаду", коли їх звідти забрати ворог вже не може, доставляє їм дронами і продукти, і воду, боєприпаси, а за декілька днів бувають випадки, що ці російські військовослужбовці – робінзони так звані – здаються в полон або їх знищують Сили оборони України", – поінформував він.
За словами Волошина, "ці бійці слугують для російської пропаганди, коли вони кажуть, що цей острів чи цей плацдарм вже під їхнім контролем".
"Такі випадки доволі часто трапляються, але хочу запевнити, що Сили оборони України тримають цей напрямок і намагаються відбити всі спроби ворога здійснити подібні форсування", – наголосив речник.
Додамо, що 30 квітня було зафіксовано 196 бойових зіткнень Сил оборони України з російськими загарбниками.
Як повідомляла УМ, за острови на Дніпрі йдуть постійні бої.
У перші години повномасштабного вторгнення військовий Ігор востаннє вийшов на зв’язок із родиною. >>
Автори зазначають, що це вже вплинуло на російську тактику у війні з Україною. Особливо на тлі суперечок щодо доступу української ППО до ЗРК Patriot між Києвом та адміністрацією Трампа, чия “підтримка України в кращому випадку була половинчастою, а в гіршому – межувала з ворожістю”. >>
Рашистський наступ в Україні помітно загальмувався. Минулого місяця окупанти захопили всього 14 квадратних кілометрів української землі, зосередивши свої дії на Донецькому напрямку. >>
Дипломати Євросоюзу відреагували на чергову хвилю терору росіян проти мирних мешканців України. На їхню думку, масовані повітряні удари по території України свідчать про те, що росія зазнає невдач на полі бою та стрімко вичерпує власні ресурси. >>
Президент США Дональд Трамп під час візиту до Китаю закликав лідера КНР Сі Цзінпіня допомогти із завершенням російсько-української війни. >>
Повітряні сили України знешкодили 642 ворожі цілі: 40 ракет та 602 безпілотники, під час масованого комбінованого удару російських терористів у ніч на 2 червня. >>