Ватиканський список: Зеленський серед світових лідерів, яких очікують на інавгураційній месі Папи Римського
У Ватикані опублікували список світових лідерів, яких очікують на інавгураційній месі Папи Римського Лева XIV у неділю, 18 травня. >>
Кардинал Фаррелл очолить обряд констатації смерті Папи Франциска.
Новина про смерть Папи Римського Франциска, який очолював католицьку церкву з 2013 року сколихнула світ, хоча й не була несподіванкою, адже Папа останнім часом сильно хворів.
Його понтифікат був сповнений реформ, спрямованих на модернізацію церкви, а також активної участі у вирішенні глобальних соціальних та екологічних проблем. Тепер перед католицькою спільнотою постає питання: хто стане наступним главою Ватикану?
Як інформує УМ, про це повідомляє Vatican News.
Після смерті Папи Римського кардинали з усього світу збираються у Сикстинській капелі для проведення конклаву – таємного голосування, яке визначить нового понтифіка. У голосуванні беруть участь лише кардинали віком до 80 років. Традиційно, новим Папою стає один із кардиналів, хоча технічно будь-який католик може бути обраний.
Серед потенційних наступників Франциска називають кілька видатних кардиналів:
П'єтро Паролін (Італія) – державний секретар Ватикану, відомий своєю дипломатичною діяльністю та поміркованими поглядами.
Фрідолін Амбонго Бесунгу (Конго) – президент Симпозіуму єпископських конференцій Африки, який активно виступає за традиційні цінності.
Вім Ейк (Нідерланди) – один із найконсервативніших кардиналів, відомий своїми жорсткими позиціями щодо шлюбів та сімейних питань.
Луїс Антоніо Тагле (Філіппіни) – кардинал, який представляє азійський регіон і має значну підтримку серед молоді.
Петер Ерде (Угорщина) – впливовий кардинал, який раніше очолював Раду єпископських конференцій Європи.
Реймонд Берк (США) – прихильник латинської меси та публічний критик ліберальних тенденцій Папи Франциска.
Маріо Ґрек (Мальта) – генеральний секретар Синоду єпископів, відомий своїми прогресивними поглядами та активною участю в реформах Франциска.
Маттео Дзуппі (Італія) – архієпископ Болоньї, відомий своєю дипломатичною майстерністю та прихильністю до міжрелігійного діалогу.
Новий понтифік може продовжити курс Франциска на реформування церкви або повернутися до більш консервативних принципів. Вибір наступника стане важливим сигналом для католицької спільноти та світу, визначаючи напрямок розвитку церкви на найближчі роки.
Українці звикли вважати деякі вчинки Папи Франциска такими, що засвідчують його мало чи не проросійську позицію, реальність є дещо іншою. Понтифік таки «виростив» деякі кадри, котрі можуть бути нам корисними. Звісно, все залежить від того, чи зможуть ці «кадри» піднятися вгору по, так би мовити, кар’єрній драбині.
Як повідомляла УМ, відійшов у засвіти Папа Римський Франциск
У Ватикані опублікували список світових лідерів, яких очікують на інавгураційній месі Папи Римського Лева XIV у неділю, 18 травня. >>
На фронті українські захисники ліквідували російського окупанта-священика, який кинув свою парафію, щоб воювати проти України: заслужене покарання піп РПЦ Сергій Вайда отримав 7 травня 2025 року. >>
Списки українських військових, які перебувають у російському полоні, передали новообраному Папі Римському Льву XIV. >>
До «якнайшвидшого досягнення справжнього, справедливого і тривалого миру» в Україні закликав новий Папа Римський Лев XIV. >>
Нового Папу Римського Конклав врешті таки вибрав 8 травня – про це сигналізує білий дим, який піднявся над Сикстинською капелою у Ватикані. >>
Кардинали, що зібралися на конклав у Ватикані, у четвер, 8 травня, вчергове не змогли обрати 267-го Папу Римського. >>