Новонародженого хлопчика з рідкісною вадою серця врятували львівські хірурги: йому провели одне із найскладніших у медицині втручань – операцію Норвуда.
Вона тривала сім годин.
Як інформує УМ, про це 15 квітня повідомили у Першому медичному об’єднанні Львова в Фейсбуці.
Про те, що у хлопчика вада серця, його батьки дізналися під час планового пренатального скринінгу. Тоді спеціалісти УЗД помітили, що серце у дитини розвивається неправильно.
Для уточнення діагнозу вагітну жінку скерували у відділення дитячої кардіохірургії Лікарні Святого Миколая.
"Наші спеціалісти виявили у ще ненародженого малюка синдром гіпоплазії лівих відділів серця. Це найважча з усіх вроджених вад, за якої ліва частина серця є недостатньо розвиненою і не здатна передавати насичену киснем кров до життєво важливих органів.
Без операції дітки з цією патологією гинуть після народження. Тож врятувати малюка могло лише складне кардіохірургічне втручання", – пояснюють у медзакладі.

Хлопчик народився на 41-му тижні вагітності. Наступні шість днів його виходжували в реанімації. А на сьомий немовля прооперував завідувач відділення кардіохірургії Олександр Ячнік.
Хлопчику провели складне операційне втручання, що тривало 7 годин.

"Разом із командою він виконав Нестору операцію Норвуда – одне із найскладніших втручань у дитячій кардіохірургії.
В ході операції, що виконується майже відразу після народження, кардіохірурги мають зробити так, аби права частина серця взяла на себе роботу і лівої, та надалі забезпечувала весь кровообіг в організмі", – розповідають у лікарні.

Надскладне втручання тривало сім годин і минуло вдало.
Однак у майбутньому на Нестора чекають наступні етапи операції Норвуда, аби остаточно скоригувати вроджену ваду.

Нагадаємо, дещо раніше у Львові лікарі провели операцію однорічній дитині з рідкісним захворюванням – папіломатозом гортані. Через хворобу дівчинка не могла говорити та вільно дихати.
Як повідомляла УМ, Унікальну операцію вперше провели в Україні: немовля не могло повноцінно дихати