Дрони атакували Москву, Тульський хімкомбінат та аеродром у Керчі, фото
Над Москвою та областю в ніч проти п’ятниці, 26 червня, збивали дрони. >>
Основними цілями ворога були оборонні заводи і склади з озброєнням та боєприпасами Сил оборони. (Фото: сайт СБУ)
Контррозвідка Служби безпеки нейтралізувала ще одну агентурну групу російської воєнної розвідки (більш відомої як гру) у Києві. За результатами комплексних заходів затримано трьох ворожих поплічників, один із яких – громадянин рф.
Як інформує УМ, про це 31 березня повідомили на сайті СБУ.
Як встановило розслідування, головним завданням зловмисників було коригування повітряних ударів рашистів по столиці України.
«Основними цілями ворога були оборонні заводи і склади з озброєнням та боєприпасами Сил оборони.
За матеріалами справи, агенти діяли порізно, але «замикалися» на одного куратора – співробітника гру, особу якого вже ідентифікувала контррозвідка СБУ.
Встановлено, що затриманий російський шпигун проживав в Україні в «режимі очікування», а після початку повномасштабної війни його «активувала» воєнна розвідка рф», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.

Для коригування ворожого вогню росіянин облаштував спостережний пункт на даху київської багатоповерхівки.
Щоб мати доступ до «оглядового майданчика» будинку, агент використав дружні відносини з представником одного з місцевих ОСББ, який мав ключі від усіх технічних приміщень.
Інші двоє фігурантів – діючий та колишній працівники оборонних компаній України. Один з них збирав інформацію про наслідки прильотів ворожих ракет, кількість працівників на заводах, ремонтних базах тощо. Інший – «втемну» випитував у своїх колишніх колег локації потенційних цілей.

Контррозвідка СБУ задокументувала злочини агентів і затримала їх. Під час обшуків у фігурантів вилучено комп’ютерну техніку та мобільні телефони з агентурними «звітами».
Також вилучено квадрокоптер, за допомогою якого один із агентів планував з повітря шпигувати за оборонними об’єктами.
«Слідчі СБУ повідомили затриманим про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
ч. 3 ст. 114-2 (несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану);
чч. 1, 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).
Двоє зловмисників перебувають під вартою без права внесення застави. Щодо третього фігуранта до суду скеровано клопотання про обрання запобіжного заходу», - резюмували в СБУ.
Як повідомляла УМ, «Заробляла» втечу до росії: в Одесі агентка фсб готувала ракетний удар по базі морпіхів ЗСУ.
Над Москвою та областю в ніч проти п’ятниці, 26 червня, збивали дрони. >>
У ніч на 24 червня українські дрони уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у росії гелієвий завод. >>
Можливі зміни до Олімпійської хартії, які мають посилити принцип політичної нейтральності у спорті, розгляне у середу, 24 червня, Міжнародний олімпійський комітет. >>
У програмі восьмигодинного музичного марафону ARTE: EuroPiano - «Найкращі фортепіанні концерти з усієї Європи» 21 червня прозвучав «Слов’янський концерт» для фортепіано з оркестром, op. 54 Бориса Лятошинського (1895-1968) — одного з найяскравіших українських симфоністів. >>
У російському Воронежі під потужний ракетний удар потрапив завод напівпровідникових приладів АТ «ВЗПП-С», більше відомий як «Сборка». >>
За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора встановлено ще одного учасника підготовки замаху на представника ГУР МО України, який також є заступником голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. >>