Війська рф увійшли в місто Суджа Курської області, наразі там тривають позиційні бої.
Як інформує УМ, про це повідомили журналісти "Суспільного" з посиланням на слова військового.
Військовий, чий підрозділ перебуває у Курській області, розповів журналістам "Суспільного", що це сталося після того, як росіяни встановили вогневий контроль над дорогою Юнаківка–Суджа – ключовим маршрутом із Сумщини.
Також "Суспільне" звернуло увагу на відео, поширене російськими пропагандистськими каналами. На кадрах нібито видно російських військових у центрі міста, однак час зйомки залишається невідомим.
Журналісти "Суспільного" звернулись до Генштабу за офіційним коментарем.
Також заслуговує на увагу розлргий допис Vyacheslav Antropov опублікований 12 березня у Фейсбуці:
«Тепер вже точно можна казати що сили оборони покидають Курщину, це було очевидно з перших днів заходу наших сил, і стояло лише питання «коли?», і чесно кажучи, ніхто такого успіху не очікував принаймні в моєму "робочому" оточенні. Україна тримали райцентр, м. Суджа 218 днів, це трохи менше ніж росіяни тримала Херсон (254 дні). На мій погляд операція гарно спланована та себе виправдала.
Росіяни з резервів та інших напрямків зняли угрупування у близько 50 тисяч осіб, серед них "елітні" бригади морської піхоти та ВДВ, а також одні з найкращих дроноводів окупаційної армії. Більшість цих "елітних підрозділів" (які відрізняються від звичайних наявністю військової техніки, а не жигулів), тільки за geoint-інформацією в Курьскій області залишили більше 500 од. тільки військового металобрухту, без врахування цивільних авто, які росіяни використовують частіше за військові
Наші втрати в основному були цілком помірними для такого роду операцій
Ця операція показала нам як варто проводити наступальні оперції. В умовах інформаційної тиші, реальної, а не дешевий фальш як у випадку з Запорізьким контрнаступом. В умовах прикриття наступаючих сил з повітря, і це я навіть не про авіацію. Скільки "крил" було збито розрахунками зенітних FPV? Багато, достатньо багато щоб забезпечити угрупуванню безпечне пересування, але ненадовго.
Ми могли б тримати Курщину й далі, але є 2 фактора які на це вплинули - військовий і політичний.
Військовий фактор полягає в тому що росіяни знову нам перерізали головні логістичні артерії, що і змусило нас виводити сили в Сумську область, всі російські "заходи" у села Курщині останніми днями це заходи майже в пусті села, які можна було б відбити як би не довелося виводити війська
Це нажаль наша головна причина відходу з багатьох окупованих н.п. та головна російська тактика. Так було з з Северодонецьком, Бахмутом, Курахово, Вугледаром, теж саме росіяни намагалися та ще будуть намагатися провернути з Покровськом та Куп'янськом, але наразі сили оборони цьому запобігають.
"В лоб" у росіяни захоплювати міста майже ніколи не виходить так швидко, подивіться на Вовчанськ, Торецьк або Часів Яр.
В загалому - це успішна операція, вічна слава всім хто віддав своє життя за Україну, вгризнувшись на територію ворога».
Нагадаємо, що 11 березня моніторинговий проєкт DeepState повідомив, що російські війська продовжують тиск на українські позиції в Курській області РФ і мають просування. В східній частині Суджі російські військові закріплюються і підтягують сили.
Інститут вивчення війни зазначив, що російські війська закріплюють свої позиції в Курській області та готуються до наступу на Суджу найближчими днями.
10 березня Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що ситуація в Курській області РФ лишається під контролем українських Сил оборони.
У 9 березня DeepState повідомив, що росіяни відновили контроль над населеними пунктами Мартинівка й Мала Локня в Курській області.
7 березня стало відомо, що російська армія прорвалася через український рубіж оборони південніше Суджі в Курській області. Сили оборони намагаються стабілізувати ситуацію.
Як повідомляла УМ, Газопровід не допоміг: поблизу Суджі рашисти понесли великі втрати.