Рашисти вгатили по центру Великого Бурлука на Харківщині, фото
На Харківщині росіяни завдали масованого удару по центральній частині селища Великий Бурлук Куп'янського району, постраждали дві жінки. >>
СБУ затримала агентку фсб, яка за завданням рф отруїла військового ЗСУ та готувала вибухівку для терактів у Харкові. (Фото: сайт СБУ)
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одну російську агентку у Харкові. Нею виявилася місцева ІТ-фахівчиня, яка на замовлення фсб отруїла військового ЗСУ та готувала саморобні вибухові пристрої (СВП) для вчинення терактів.
Як інформує УМ, про це 10 березня повідомили на сайті СБУ.
«Щоб вбити українського воїна, зрадниця під виглядом «волонтерської» допомоги передала йому ліки та продукти харчування, в які підмішала отруйні речовини.
Після цього військового у тяжкому стані госпіталізували до місцевого шпиталю.
Наступними завданнями агентки від фсб було виготовлення саморобних вибухових пристроїв (СВП) та їхнє переміщення у схрони для підготовки терактів», - повідомили, зокрема, в СБУ.
Одну з вибухівок жінка заховала поблизу свого помешкання у багатоквартирному будинку, а іншу – СБУ вилучила безпосередньо у квартирі підозрюваної. За інструкцією ворога фігурантка замаскувала СВП під вогнегасник, а для більшої вражаючої дії спорядила металевими гайками.
За даними слідства, фігурантка потрапила у поле зору фсб ще до початку повномасштабної війни, коли їздила до родичів у росію. При цьому злочинні завдання від ворога їй почали надходити на початку 2025 року.
«Наразі слідчі СБУ повідомили затриманій про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 258 (пособництво у терористичному акті, вчинене за попередньою змовою групою осіб);
ч. 1 ст. 263 (незаконне зберігання вибухового пристрою).
Також її злочини планується кваліфікувати за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України (закінчений замах на умисне вбивство).
Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна», - резюмували в СБУ.
Як повідомляла УМ, агентка фсб на замовлення рф готувала теракт біля Рівненського ТЦК.
На Харківщині росіяни завдали масованого удару по центральній частині селища Великий Бурлук Куп'янського району, постраждали дві жінки. >>
Російська армія під час атаки по Харкову ввечері 2 травня застосувала ударні безпілотники з термобаричними бойовими частинами. >>
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора викрили масштабну схему розкрадання активів АТ «Мотор Січ». >>
Служба безпеки України повідомила, що її співробітники запобігли вбивству громадського активіста і волонтера Сергія Стерненка. >>
На Дніпропетровщині Служба безпеки України затримала керівництво оборонного заводу за підозрою в постачанні до ЗСУ бракованих мінометних снарядів. >>
У Харкові, який розташований за 30 км від кордону з країною-агресоркою росією, 2 травня вчетверте у повномасштабний період стартує Міжнародний фестиваль класичної музики Kharkiv Music Fest. >>