Північнокорейська військова техніка перекидається на фронт через Крим – партизани
На фронт, через тимчасово окупований Крим, росіяни перекидають північнокорейську військову техніку. >>
Рівно 11 років тому на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до будівлі Верховної Ради Криму вийшли тисячі кримських татари.
Україна 26 лютого відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста СевастополяСьогодні — 11 років, як український Крим перебуває під російською окупацією.
Про це нагадує газета Україна молода.
У лютому 2014 року Кремль розпочав сплановану збройну агресію. РФ перекинула на півострів свої війська під виглядом ротації підрозділів Чорноморського флоту РФ. Після чого так звані “зелені чоловічки” почали захоплювати стратегічні об’єкти, повідомляє FREEДОМ.
26 лютого в центрі Сімферополя, під стінами парламенту АР Крим, зібралося до 10 тисяч осіб, кримських татар і кримчан, які виступали за збереження півострова у складі України. Їм протистояло кілька тисяч проросійських активістів.
“Крим — не Росія! Крим і Україна — єдині!”, — скандували протестувальники.
Унаслідок провокацій проросійських сил виникли сутички, у яких десятки людей були травмовані та двоє людей загинули.
2020 року президент України своїм указом затвердив 26 лютого Днем кримського опору російській окупації. Жителі півострова вже 11 років протистоять окупаційному режиму, попри репресії, залякування і переслідування.
“Невдовзі після незаконного вторгнення до Криму російська окупаційна адміністрація почала репресії проти українців і кримських татар, заборонила українську освіту, почала саджати людей до в’язниць за сфабрикованими звинуваченнями. Це був перший етап нападу Росії на незалежність України, її демократію та європейське майбутнє. Кремль прагнув зробити свою спробу анексії Криму “новою нормою”, але міжнародна спільнота ніколи її не визнавала. Фундаментальні принципи міжнародного права залишаються чіткими: територіальна цілісність України має бути повністю відновлена”, — йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.
До річниці російського вторгнення в Україну активісти руху “Жовта стрічка” провели в тимчасово окупованому Криму акції під гаслом “Ukraine will resist і Україна буде вільною”. Вони розповсюдили сотні проукраїнських патріотичних наліпок і синьо-жовті стрічки. Ці символи опору з’явилися в Євпаторії, Ялті, Сімферополі, Севастополі, а також Армянську, Керчі, Судаку, Алушті та інших містах.
У такий спосіб представники руху нагадали всьому світові, що Крим — це Україна, і що його жителі борються, не скорилися російській окупації та чекають на звільнення півострова.
Як повідомляла УМ, 11 років безперервного грабунку: у Криму окупанти «націоналізують» ще понад 700 українських об'єктів.
На фронт, через тимчасово окупований Крим, росіяни перекидають північнокорейську військову техніку. >>
У Краснодарському краї в станиці Кавказька під Кропоткіним після атаки БпЛА виникла пожежа на нафтобазі. Пошкоджено трубопровід між резервуарами. Робота нафтобази призупинена. >>
Можливість офіційного визнання Криму частиною Росії у рамках угоди про завершення війни в Україні розглядає адміністрація президента США Дональда Трампа. >>
В Ульяновській області в російській в’язниці міста Дмітровград загинув кримськотатарський в’язень Рустем Віратті, якого окупанти засудили до 8 років суворого режиму. >>
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще двох зрадників, які причетні до викрадення українських дітей під час окупації Херсона. >>
У Криму окупаційний орган влади, так звана Державна рада республіки, планує найближчим часом ухвалити рішення про «націоналізацію» низки об'єктів, що належать українським власникам. >>