Судан дав «добро»: рф збудує нову військову базу в Червоному морі

13:20, 13.02.2025
Судан дав «добро»: рф збудує нову військову базу в Червоному морі

Ніяких перешкод для російської бази в Червоному морі Судан не чинитиме. (Фото: ВВС)

Остаточну угоду про створення військово-морської бази на узбережжі Червоного моря уклали Судан і росія

 

Як інформує УМ, про це 13 лютого повідомила британська служба ВВС.

 

Міністр закордонних справ Судану Алі Юсіф заявив у середу, що угода була підписана, і досягнуто «повної згоди» з Росією щодо створення порту. За його словами, залишилося лише ратифікувати угоду.

 

«Судан і Росія досягли порозуміння щодо угоди про російську військово-морську базу. Справа дуже проста... Ми про все домовилися», - сказав Юсіф на пресбрифінгу в середу з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Москві.

 

Угода обговорювалася за часів колишнього президента Омара аль-Башира у 2019 році і спочатку була підписана в листопаді 2020 року, невдовзі після військового перевороту. Але військовий уряд, який повалив Башира, пізніше заявив, що це питання перебуває на стадії розгляду.

 

У 2023 році в країні почалась громадянська війна.

 

Видання зазначає, що Москва роками прагнула створити базу поблизу Порт-Судану. Угода про порт, яка мала тривати 25 років, передбачала створення Росією військово-морського логістичного центру з військовими кораблями, в тому числі атомними, і до 300 військовослужбовців.

 

Російські інтереси в Порт-Судані зросли на тлі побоювань втратити свої військові активи в Сирії. За повідомленнями, в останні місяці російські чиновники відвідували Порт-Судан - де-факто столицю Судану під час війни - і намагалися розвивати зв'язки з обома воюючими сторонами громадянської війни.

 

Червоне море є стратегічним маршрутом, життєво важливим для світової торгівлі, а також оборонною і геополітичною «гарячою точкою».

 

США, Китай і Франція також вже мають військово-морську присутність в морях біля Африканського Рогу.

 

Нагадаємо, що уряд Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій проти керівника спеціалізованого підрозділу суданської армії, що керував закупівлями зброї, зокрема, через Іран і Росію, для підживлення конфлікту в країні.

 

Як повідомляла УМ, Бояться знищення: у Сирії росіяни скиглять через складнощі евакуації своїх солдатів.