Порошенко хоче внести заставу за арештованого генерала Галушкіна

16:23, 22.01.2025
Порошенко хоче внести заставу за арештованого генерала Галушкіна

Заступник командувача ДШВ полковник Юрій Алімович Галушкін несе пораненого солдата з евакуаційної машини (район населеного пункту Піски, 2014 рік) під час виконання завдань у Донецькому аеропорту. (Фото: Фейсбук Євгеній Жуков)

Внести заставу за екскомандира ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна, якого напередодні арештували на 60 діб, хоче п’ятий президент Петро Порошенко.

 

Як інформує УМ, про це 22 січня повідомив Порошенко у Facebook.

 

"Мене обурив арешт бойового генерала, повного кавалера ордена Богдана Хмельницького Юрія Алімовича Галушкіна, якого добре знаю ще з оборони Києва взимку 2022 року.

 

Це дуже схоже на пошук "стрілочників" замість справедливого покарання тих, хто "прос*ав" підготовку до війни і продовжує розкрадати державний бюджет на військових закупівлях", - написав Порошенко.

 

За словами експрезидента, арешт генерала Галушкіна може демотивувати фронтових командирів, адже це не сприяє зміцненню стійкості військ, а ворог залишається активним.

 

Він повідомив, що отримує численні звернення від військових з проханням допомогти генералу і запропонував внести заставу за нього, подібно до того, як раніше було зроблено для генералів Марченка та Павловського.

 

Порошенко також зазначив, що адвокати Галушкіна можуть звертатися до його команди для отримання необхідної інформації та консультацій щодо процедур.

 

 

"Вкотре закликаю владу припинити атаки на внутрішню єдність і зайнятися зміцненням ЗСУ. Шлях до перемоги важкий, і нам потрібно обʼєднатися, а не призначати винних", - додав Порошенко.

 

Варто навести й допис, який по суті є криком душі, від 22 січня у Фейсбуці Євгена Жукова:

 

«Справу ведуть цивільні люди, які не знають, чим відрізняється марш від рейду або командир роти від командира батареї.

В очах генерала видно, що за все своє життя та доброчесну службу в армії це найболючіше приниження для нього.

Війна – це «театр бойових дій» зі своїми недоліками та здобутками, це хитрощі та маневри, це рішення та дії, які приносять або успіх, або невдачу.

І ці успіхи чи невдачі залежать від комплексу дій та процесів, а не від однієї людини, як у цьому випадку, призначеної за місяць до подій на Харківщині.

«Коли починається війна – кличуть Солдата та Бога. Коли закінчується – про Бога забувають, Солдата судять»

Висловлюю свою підтримку офіцерам, яких учора публічно кинули за ґрати.

Офіцерам ДШВ, бригадному генералові Галушкіну Юрію Алімовичу та полковникові Хребту Валерію Анатолійовичу.

Вірю в те, що вони та команда юристів доведуть свою невинуватість і повернуться в стрій!

Неправильно це все, неправильно..

P. S. Підозру генерал отримав 20 січня, у день пам’яті Захисників Донецького аеропорту, як подяку за службу та роботу в той час».

 

Нагадаємо, що 21 січня Печерський районний суд Києва 21 січня обрав запобіжний захід колишньому командувачу оперативно-тактичного управління "Харків", бригадному генералу Юрію Галушкіну та колишньому командиру 415 окремого стрілецького батальйону 23 окремої механізованої бригади Іллі Лапіну.

20 січня працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії зі Службою безпеки України затримали колишніх командирів: двох генералів та полковника, яких підозрюють у недбалості, через яку ворог зміг захопити частину території Харківщини у травні 2024 року.

 

Як повідомили джерела УП, йдеться про бригадного генерала Юрія Галушкіна, генерал-лейтенанта Артура Горбенка та полковника Іллю Лапіна.

Як зазначається в повідомленні ДБР, слідством встановлено, що бригадний генерал (Галушкін – ред.) визначив позиції оборони для 125 бригади ТрО, які не відповідали її бойовим можливостям, до того ж він мав інші підрозділи, які могли підсилити ці позиції.

 

Колишній командир 415 батальйону 23 ОМБр (полковник Лапін– ред.) своєю чергою не організував оборонний бій у населених пунктах Стрілеча, Красне, Липці та Слобожанське.

 

Як зазначають у ДБР, під час відбиття наступу противника офіцер не доповів старшому командиру про результати оборонного бою, не вжив заходів до припинення самовільного відходу 12 військовослужбовців батальйону та віддав одноосібно бойовий наказ за відсутності наказу старшого командира. Також колишній комбат проігнорував та не виконав розпорядження командира бригади про відновлення втрачених позицій.

 

Як повідомляла УМ, ДБР затримало або збирається предʼявити підозру кільком генералам ЗСУ.