Коли йдеться про колекціонування монет, дехто вважає, що на увагу заслуговують тільки гроші інших країн. Аргументом є те, що українських грошей із металу випускалося небагато. Проте монети України купити хоче дедалі більше нумізматів. Історія нашої держави насичена подіями, які так чи інакше впливали на формування фінансової системи.
Стародавні монети України
Передусім варто згадати гривні, які протягом тривалого часу використовувалися для оплати товарів. Це срібні злитки різної ваги (приблизно 200 г). Нещодавно Національний банк України розпочав випуск срібних гривень, які можна придбати в інтернет-магазині «Монітекс».
XX століття насичене подіями, що призвели до виготовлення різноманітних монет. Наприклад, на Західній Україні карбувалися гелери Дністрова кухня. Це благодійні жетони, за які можна було отримати їжу. Існували різні номінали жетонів. Попри відсутність у складі дорогих металів, зараз такі монети коштують доволі дорого.
Також у певних округах Заходу України використовувалася монета Згода. Це платіжна монета однойменного споживчо-сільськогосподарського кооперативу. Згода була в обігу перед Першою світовою війною.
У період Другої світової війни в Україні випускалися рейхскарбованці. Щоправда, вони були виготовлені лише з паперу. Монет у той час не карбувалося.
Монети нової епохи
Після здобуття незалежності Національний банк України почав карбувати власні гроші. Це не тільки обігові монети різного номіналу, але і ювілейні, колекційні, інвестиційні вироби. Монети виготовляються як зі звичайних сплавів (мідь, цинк, алюміній, нікель та інші), так і з дорогоцінних. Самі вироби присвячені:
— історичним подіям;
— видатним особистостям;
— рідкісним тваринам;
— містам-героям України;
— знакам зодіаку тощо.
Доволі часто такі монети мають спеціальні футляри, капсули, сертифікати. Існують цілі набори — наприклад, присвячені 12 знакам зодіаку. Великий вибір товарів для колекціонерів пропонує інтернет-магазин «Монітекс», де можна вигідно купити або продати антикваріат.