Клята бюрократія: тисячі литовських дронів «прилетять» в Україну із значною затримкою, фото
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
День українського політв’язня - це пам’ятна дата, започаткована українським визвольним рухом 1975 року, щоб привернути увагу до проблеми політичних репресій та підтримати українців, які постраждали через свою боротьбу за незалежність і права людини.
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня.
Як інформує УМ, ця традиція запроваджена з 1975 року з ініціативи В’ячеслава Чорновола та дисидентів, які стали жертвами радянського тоталітарного режиму.
Дату 12 січня обрано невипадково: саме в цей день 1972 року у Києві та Львові розпочалися масові арешти діячів національно-демократичного руху, які тривали кілька днів. Тоді були заарештовані Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Леонід Плющ, Зіновій Антонюк, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Михайло Осадчий, Іван Гель, Стефанія Шабатура, Ірина Стасів-Калинець, трохи пізніше – Ігор Калинець та інші.
Майже всі вони отримали по сім років ув’язнення та п'ять років заслання за «антирадянську агітацію і пропаганду». Тих, кого режим боявся найбільше, запроторили до психіатричних лікарень.
Нинішня російська влада наслідує радянські методи боротьби з інакодумцями. Після початку російської агресії проти України в 2014 році на тимчасовово окупованих РФ територіях розгорнувся справжній терор проти українців і кримських татар.
Після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року росіяни продовжують переслідувати українців на загарбаних територіях, скоювати воєнні злочини, порушувати права і свободи людини.
Додамо, що за даними представництва Президента в АРК, окупанти незаконно ув’язнили 218 осіб, з них 132 — кримські татари.
Як повідомляла УМ, політв'язні доби СРСР та борці за незалежність отримають 4200 грн надбавки до пенсії.
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>