Фінляндія надає Україні пакет військової допомоги на €200 млн
Офіційний Гельсинки оголосив про виділення чергового, 28-го пакету військові допомоги для України на суму близько 200 мільйонів євро. >>
СБУ затримала посадовців холдингу, які допомагали будувати в росії газопереробний завод. (Фото: сайт СБУ)
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв.
Як інформує ум, про це 10 січня повідомили на сайті СБУ.
«За матеріалами справи, протягом 2023-2024 років фігуранти брали участь у будівництві в Ростовській області росії припортового заводу з виробництва скрапленого газу.
Виготовлену на цьому підприємстві продукцію завантажували на танкери «тіньового флоту рф» і приховано продавали у різних частинах світу.
За наявними даними, більшу частину прибутків, одержаних від тіньової торгівлі, москва спрямовувала на фінансування війни в Україні», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.
За результатами комплексних заходів на Київщині СБУ затримала розробника обладнання та інженера-проєктувальника українського холдингу, які брали участь у будівництві російського заводу.
Задокументовано як обидва фігуранти розробляли всю проєктну документацію виробничого об’єкта та його технологічних потужностей.
Посадовці переправляли готові розробки російським замовникам через співвласника українського холдингу, який перебуває на тимчасово окупованій частині території Донецької області.
За матеріалами справи, він володіє 5-ма компаніями у місті Шахти Ростовської області рф, які постачають обладнання на АЗС підсанкційних корпорацій «Газпром» та «Лукойл».
«Крім того, на Полтавщині затримано його спільника, який має власну мережу автозаправних станцій на тимчасово захопленій частині території на сході України і заправляє військову техніку окупантів.
Наразі слідчі Служби безпеки повідомили трьом затриманим про підозру за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Також за цією статтею заочно кваліфіковано злочини співвласника українського холдингу та директорки мережі АЗС, які перебувають за межами підконтрольної Україні території», - додали в СБУ.
Досудове розслідування триває.
Як повідомляла УМ, «Тіньовий флот» рф забруднює нафтою світові води.
Офіційний Гельсинки оголосив про виділення чергового, 28-го пакету військові допомоги для України на суму близько 200 мільйонів євро. >>
У період 2020-24 років Україна стала найбільшим у світі імпортером основних видів озброєнь, збільшивши імпорт майже у 100 разів порівняно з 2015-19 роками, в той час, як експорт росії впав на 64%. >>
Перший транш на £752 мільйони ($970 мільйонів) надійшов в Україну від Великої Британії – він забезпечений доходами від заморожених російських активів. >>
План захисту повітряного простору західних та центральних регіонів України «Небесний щит» (Sky Shield), який міг би стати частиною гарантій безпеки для України з боку Європи, розробилиЄвропейські військові за підтримки колишніх лідерів НАТО >>
До короля Бельгії Філіпа звернулися десятки європейських депутатів з відкритим листом, у якому закликали його підтримати конфіскацію 250 мільярдів євро заморожених російських активів для допомоги Україні. >>
США призупинили розвідувальну підтримку разом із поставками зброї в Україну, але водночас підтвердив наміри Вашингтона працювати з українською стороною, щоби скасувати обмеження. >>