На Курщині ЗСУ пішли в наступ
Збройні сили у ніч на 5 січня почали наступальні дії в Курській області. >>
Поліція Південної Кореї не змогла заарештувати президента — завадила його охорона та військові.
Виконати ордер на арешт Юн Сок Йоля завадили охорона президента Південної Кореї та військові, тому Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) призупинило арешт. Протистояння тривало пʼять годин.
Як інформує УМ, про це 3 січня повідомили Yonhap і Reuters.
Представники CIO прибули до воріт президентської резиденції та ввійшли всередину, де зустріли понад 200 охоронців і військових, які утворили кілька рівнів живих ланцюгів, щоб заблокувати CIO та поліцію. Тому останні не дісталися до Юн Сок Йоля.
Також біля резиденції зібралися понад тисячу протестувальників, які підтримували Юн Сок Йоля. Вони скандували, що ордер на арешт президента незаконний, і закликали заарештувати CIO.
Ордер на арешт Юна, виданий судом після того, як він проігнорував численні виклики про явку на допит, дійсний до 6 січня.
В Управлінні висловили «серйозний жаль» через поведінку підозрюваного, який «відмовився дотримуватись встановлених законом процедур». Про подальші дії CIO сповістять згодом.
Нагадаємо, що Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у країні в ніч з 3 на 4 грудня для «захисту конституційного ладу» — вперше з 1980-х років. Причиною стало те, що опозиційна Демократична партія Південної Кореї, яка має більшість у парламенті, відхилила пропозицію уряду про бюджет і вирішила оголосити імпічмент державному аудитору і головному прокурору.
Загалом воєнний стан протривав близько шести годин, але спричинив гостру внутрішню кризу — тепер президента закликають піти у відставку. 8 грудня йому повідомили про підозру в державній зраді та зловживанні владою та заборонили виїжджати за кордон.
14 грудня парламент Південної Кореї підтримав законопроєкт про імпічмент президента Юн Сок Йоля.
Юн Сок Йоль має низькі рейтинги у країні, зокрема через зростання цін на їжу, житло, конфлікти у трудовій сфері та різке падіння народжуваності. Репутація президента була під ударом і через відео з прихованої камери, на якому перша леді Кім Кеон Хі нібито приймає в подарунок сумку Dior вартістю $2 200.
Як повідомляла УМ, Ордер на арешт президента Юна видав суд Південної Кореї.
Збройні сили у ніч на 5 січня почали наступальні дії в Курській області. >>
У деяких містах Ростовської області (рф) в ніч проти 5 січняпролунали вибухи. Зокрема, повідомляють про вибухи в районі Таганрога, Тарасівки та Міллерово, де розташований військовий аеродром. >>
Внаслідок вибуху, що стався 3 січня в місті Шуя Івановської області рф, за даними української розвідкиважко поранено російського командира Костянтина Нагайка, причетного до удару по кафе в селі Гроза на Харківщині у 2023 році, коли загинуло 59 цивільних українців. >>
У ніч на 30 грудня був нанесений удар по Льгову, де дислокувалися російські військові: з велико ймовірністю там міг загинути командир 52 полку (в/ч 33310) дальньої авіації в Шайкові (Калузька область рф) полковник Алєг Тімошин. >>
Справу щодо шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків загиблих військовослужбовців ЗСУ, скерували до суду: в такий спосіб їм вдалося привласнити майже 1,5 млн гривень. >>
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що дозволяє командирам подавати звіти про ураження ворога через додаток “Армія+”. Це нововведення запроваджує цифровий рейтинг бойової ефективності командирів. >>