Ще 11 військовослужбовців 12-ї бригади спецпризначення Нацгвардії «Азов» вдалося звільнити з російського полону під час обміну полоненими 30 грудня.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє бригада «Азов» у соцмережах, а також комбриг Денис Прокопенко «Редіс».
«В Україну повернулися ще 11 бійців 12-ої бригади спеціального призначення «Азов»!
Відбувся великий передноворічний обмін військовополоненими, в рамках якого додому повернулися 189 військовослужбовців Сил оборони України, з яких 11 — військовослужбовці частини 3057 НГУ, які більш ніж два роки перебували у ворожих тюрмах», - зазначають у «Азові».
Серед повернутих — люди, які ще до початку повномасштабного вторгнення вступили до лав підрозділу, 86 днів боронили Маріуполь у повному оточенні і з гідністю пройшли всі випробування полону.
У 12-й бригаді додають: «Наше найбільше бажання – у 2025 році побачити живими і вільними всіх побратимів, які досі перебувають у полоні.
Слава Україні!».
Тоді як Друг «Редіс» написав: «Вони пройшли надзвичайно тяжкі випробування, які тривали майже 3 роки. 86 днів оборони Маріуполя, важкі бої на межі людських можливостей, полон, тюрми, допити, катування. Вони не здалися та вийшли з цього пекла переможцями.
Я вітаю з поверненням кожного, хто сьогодні нарешті зможе побачити та обійняти своїх рідних, хто проведе зимові свята в колі близьких, а не під наглядом вертухаїв. Дякую вам за вашу мужність та силу духу».
При цьому комбриг Прокопенко подякував бійцям своєї бригади, які взяли в полон 68 бойовиків на Торецькому напрямку, і всім підрозділам Сил оборони України, які поповнюють обмінний фонд на всіх ділянках фронту.
«Ви робите колосальний вклад у справу повернення додому наших військовополонених, і я вдячний вам за вашу роботу. Хочу подякувати президенту України та його команді, представникам МВС, СБУ, ГУР, “Асоціації родин захисників Азовсталі” та всім, хто щодня працює над поверненням наших полонених до України», – наголосив командир 12-ї бригади НГУ «Азов» імені Д. Вишневецького.
Як повідомляла «УМ», 30 грудня відбувся 59-й обмін полоненими, у рамках якого Україна повернула 189 своїх громадян. Серед них – військові Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Військово-морських сил, а також цивільні люди.
Цей обмін – один з найбільших з початку повномасштабного вторгнення і 11-й за ліком у 2024-му році.