Екокатастрофа Чорного-«мертвого» моря: на узбережжі Краснодарщини зібрали сотні тонн піску з мазутом

12:47, 20.12.2024
Екокатастрофа Чорного-«мертвого» моря: на узбережжі Краснодарщини зібрали сотні тонн піску з мазутом

Волонтери на пляжі біля села Витязево у Краснодарському краї, 18 грудня 2024 року.

На узбережжі в Краснодарському краї після жахливої аварії 15 грудня танкерів рф у Керченській протоці зібрали 1700 тонн піску з мазутом.

 

Як інформує УМ, про це 20 грудня повідомило "Крим. Реалії".

 

"У Краснодарському краї в цілодобовому режимі триває очищення узбережжя після аварії двох танкерів із мазутом. За даними МНС Росії, очищено понад 19 кілометрів берегової лінії, загалом зібрано понад 1700 тонн забрудненого піску та ґрунту", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що в Анапі встановили додаткові бонові загородження для захисту акваторії від потрапляння нафтопродуктів. Тим часом "Роспотребнадзор" відзвітував, що вміст забруднюючих речовин у повітрі в районі пляжів Темрюкського району не перевищує нормативів.

 

Раніше місцеві жителі скаржилися, що через запах нафти неможливо дихати, ріже очі та виникає нудота. Рятувальники та волонтери працюють у захисних масках. На деякі ділянки берега, які були очищені, знову виносить мазут.

 

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня поблизу берега в Керченській протоці почали тонути два російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Причиною аварії став сильний шторм. Один із танкерів хвилі розбили майже навпіл. У Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.

 

За словами Євгена Хлобистова, декана факультету природничих наук НаУКМА, радника голови правління Кримськотатарського ресурсного центру, координатора робочої групи «Екологія та економіка» ЕМ МКП, аварія російських танкерів у Керченській протоці сталася через недбалість керівництва судноплавних компаній.

 

На його думку, регіональної екологічної катастрофи у Чорному морі не станеться, але мікрофлора зазнає значного впливу.

 

Варто зауважити, що наразі зона забруднення внаслідок аварії танкерів рф у Керченській протоці збільшилася до майже 50 кілометрів.

 

Як повідомляла УМ, Екологічна катастрофа: російські танкери з тоннами мазуту розломилися навпіл поблизу Керченської протоки.