146 років з дня народження Симона Петлюри
Один із символів української державності - Симон Петлюра, знаковий український державний, військовий та політичний діяч, Головний отаман військ Української Народної Республіки та Голова Директорії УНР. >>
Два фільми про війну в Україні потрапили до шортлистів премії «Оскар-2025».
До шортлістів 97-ї кінопремії Оскар потрапили два документальні фільми про війну в Україні – це "Порцелянова війна" режисерів Брендана Белломо й Слави Леонтьєва та "Одного разу в Україні" режисерки Бетсі Уест.
Як інформує УМ, про це стало відомо напередодні, 17 грудня, коли Американська кіноакадемія оголосила шортлисти у десяти номінаціях: Документальний повнометражний фільм, Документальний короткометражний фільм, Міжнародний повнометражний фільм, Найкращий грим та зачіски, Найкраща оригінальна музика, Найкраща пісня, Анімаційний короткометражний фільм, Короткометражний ігровий фільм, Найкращі звукові та візуальні ефекти.
Стрічка "Порцелянова війна", знята у копродукції США, України та Австралії, потрапила до шортліста в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм.
Фільм розповідає про трьох митців із Харкова, які залишаються в прифронтовому місті і, не зважаючи на небезпеку, наповнюють його мистецтвом – прикрашають зруйновані будівлі порцеляновими фігурками. Один з режисерів, Слава Леонтьєв, також є одним з головних героїв стрічки, а зараз захищає Україну зі зброєю в руках.
Прем'єра фільму відбулась на фестивалі Санденс у січні 2024 року. Там він отримав Гран-прі конкурсу документальних фільмів. Українська прем'єра – на Фестивалі американського кіно "Незалежність" у травні 2024 року.
Ще одна стрічка про війну в Україні – короткий метр "Одного разу в Україні" – потрапив до шортліста в номінації Найкращий документальний короткометражний фільм. Стрічку зняли в копродукції України та США. Вона розповідає про життя дітей в умовах війни.
Двом українським документальним стрічкам – "Мирні люди" режисерки Оксани Карпович та "Після дощу: Вкрадені Путіним діти повертаються додому" канадської режисерки Сари МакКарті – не вдалося потрапити до шортліста в номінації Найкращий повнометражний документальний фільм.
Крім того, не потрапили до короткого списку в номінації Найкращий міжнародний повнометражний фільм "Ля Палісіада" Філіпа Сотниченка, яку цьогоріч висувала Україна, та "Під вулканом" Даміана Коцура, яку представила Польща.
Шортліст номінації Найкращий міжнародний фільм:
"Я все ще тут" (I’m Still Here), Бразилія
"Універсальна мова" (Universal Language), Канада
"Хвилі" (Waves), Чехія
"Дівчина зі спицею" (The Girl with the Needle), Данія
"Емілія Перес" (Emilia Pérez), Франція
"Насіння священного інжиру" (The Seed of the Sacred Fig), Німеччина
"Дотик" (Touch), Ісландія
"Нікап" (Kneecap), Ірландія
"Вермільйо" (Vermiglio), Італія
"Потік. Останній кіт на Землі" (Flow), Латвія
"Арман" (Armand), Норвегія
"From Ground Zero", Палестина
"Дагомея" (Dahomey), Сенегал
"Як заробити мільйон перш ніж бабуся помре" (How to Make Millions before Grandma Dies), Таіланд
"Сантош" (Santosh), Велика Британія
Номінації на 97-ту премію Оскар будуть оголошені 17 січня 2025 року.
Нагадаємо, що церемонія нагородження 97-ї премії Оскар відбудеться в ніч на 3 березня. Вона традиційно пройде у театрі "Долбі" у Лос-Анджелесі.
Ведучим церемонії стане американський комік Конан О'Брайен. Він замінить телеведучого Джиммі Кіммела, що вів церемонію чотири рази: вперше це сталося у 2017 році, а далі Кіммел виходив на сцену головної кінопремії світу у 2018, 2023 та 2024 роках.
Як повідомляла УМ, «Порцелянова війна»: український докфільм номінований на премію американських кінокритиків.
Один із символів української державності - Симон Петлюра, знаковий український державний, військовий та політичний діяч, Головний отаман військ Української Народної Республіки та Голова Директорії УНР. >>
У США на виході з Єврейського музею у центрі Вашингтона нападник застрелив двох співробітників посольства Ізраїлю, його майже одразу затримали. >>
Фотограф, оператор і воєнний кореспондент Reuters Іван Любиш-Кірдей ставЛауреатом премії імені Георгія Ґонґадзе-2025. >>
Посприяти у забезпеченні збереження пам'яток музейного комплексу до президента Володимира Зеленського звернулися працівники Національного заповідника "Софія Київська". >>
Київські митники не дали вивезти до Чехії раритетну кінокамеру 1957 року. >>
У час, коли повітряні тривоги стали частиною щоденного життя, а українські міста — мішенями для ворожих обстрілів, мистецтво не мовчить. Навпаки — воно говорить ще голосніше. Саме так творить український скульптор Олександр Лідаговський — митець, який попри втрату майстерні в Києві, продовжує втілюв >>