З Курщини не вийшли, на Бєлгородщину зайшли: яка ситуація на фронті
Українські бійці ракетними ударами вивели з ладу два ворожі вертольоти Ка-52 і два Мі-8. >>
СБУ підозрює начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС рф Ігоря Кіріллова у порушенні законів та звичаїв війни, зокрема у відданні наказу застосувати хімічну зброю проти українських військових.
Служба безпеки задокументувала воєнні злочини з боку російського генерал-лейтенанта Ігоря Кіріллова – начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил рф.
Як інформує УМ, про це 16 грудня повідомила пресслужба СБУ у Телеграм.
«Посадовець відповідальний за масове застосування рашистами забороненої хімічної зброї проти Сил оборони на східному та південному фронтах України.
За наказом Кіріллова з початку повномасштабної війни зафіксовано понад 4,8 тис. випадків використання ворогом хімбоєприпасів.
Зокрема, йдеться про бойові гранати «К-1», які споряджені отруйними речовинами подразнюючої дії – CS та CN. Їхнє використання заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, застосування хімічної зброї та про її знищення від 13.01.1993», - сказано, зокрема, в повідомлені СБУ.
Протягом повномасштабного вторгнення рф до військових шпиталів та інших медустанов України направлено понад 2 тис. військових Сил оборони з різними ступенями хімічного отруєння.
Здебільшого окупанти використовують боєприпаси з отруйними речовинами у вигляді скидів з FPV-дронів на пункти оборони українських захисників.
«Від приведення в дію гранат з хімічним зарядом його отруйні сполуки уражають слизові оболонки людини, насамперед очі та дихальні шляхи.
У такий спосіб рашисти намагаються змусити українських воїнів виходити з окопів під прямий вогонь окупантів.
За даними слідства, окупанти застосовують небезпечні хімічні речовини переважно на найгарячіших напрямках бойових дій, де намагаються приховати застосування хімзасобів під щільним артвогнем», - додали в СБУ.
СБУ ідентифікувала на полі бою і передала у процесуальний спосіб (chain-of-custody) до міжнародної Організації із заборони хімічної зброї російські гранати з отруйними речовинами та відповідні зразки ґрунту.
Дві лабораторії цієї установи, які діють окремо одна від одної, підтвердили відповідні воєнні злочини росії.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Кіріллову про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнний злочин, вчинений за попередньою змовою групою осіб).
Досудове розслідування триває для документування інших фактів порушення окупантами міжнародного гуманітарного права.
Як повідомляла УМ, Конвенція про заборону хімічної зброї: Україна приєдналась до Спільної заяви.
Українські бійці ракетними ударами вивели з ладу два ворожі вертольоти Ка-52 і два Мі-8. >>
Напередодні Дня Національної гвардії України Національний банк Україниввів в обіг нову обігову пам’ятну монету "Національна гвардія України" номіналом 10 гривень >>
За підсумками переговорів з представниками України та Росії 23-25 березня на експертному рівні у Саудівській Аравії Білий дім опублікував дві окремі заяви. >>
Сьогодні трагічна річниця в історії нашої держави - виповнюється 26 років з дня загибелі В'ячеслава Чорновола – видатного українського політика, дисидента та борця за незалежність >>
Компенсацію своїм компаніям, які готові інвестувати в український Оборонно-промисловий комплекс, гарантує Данія. >>
Служба безпеки України, 25 березня, святкує свою 33-тю річницю з дня створення. За час повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії в Україну СБУ стала важливою частиною сил безпеки та оборони й робить великий внесок у захист країни. >>