Не випустили за кордон: голову АМКУ Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні

10:45, 14.12.2024
Не випустили за кордон: голову АМКУ Кириленка підозрюють у незаконному збагаченні

Суд не дозволив Кириленку поїхати в закордонне відрядження (родичі керівника Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом трьох років скупили майна на понад 70 млн грн)/

Павло Кириленко, Керівник Антимонопольного комітету України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 72 мільйони гривень, мав поїхати в закордонне відрядження - Вищий антикорупційний суд йому відмовив.

 

Як інформує УМ, про це йдеться в постанові ВАКС від 29 листопада, яку було опубліковано нещодавно.

 

У документі йдеться, що до суду надійшло клопотання адвоката Кириленка про тимчасову зміну запобіжного заходу. Сторона захисту просила ВАКС з 30 листопада по 8 грудня скасувати обов’язок не відлучатися з Києва без дозволу.

 

Впродовж 2-6 грудня голова АМКУ мав бути в закордонному відрядженні у Парижі на Глобальному форумі з конкуренції Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

 

Своє прохання сторона захисту пояснила тим, що раніше до АМКУ надійшли запити про участь у заході. Пізніше очільник Кабінету Міністрів Денис Шмигаль погодив участь українських чиновників на форумі, серед яких був і Кириленко. Адвокат Кириленка заявляв, що участь його підзахисного - "це не право, а особистий обов’язок".

 

Однак суддя відмовила у зміні запобіжного заходу. Вона пояснила, що згідно із законодавством, замість Кириленка на міжнародний захід можуть поїхати його заступники.

 

Також у постанові зазначено, що передумовою для узгодження Шмигалем цього відрядження був лист з обґрунтуванням необхідності поїздки, інакше б прем'єр його взагалі не розглядав. Суд припустив, що такий лист міг ініціювати сам голова АМКУ.

 

 

Додамо, що справу Кириленка завершили розслідувати, йому змінили підозру. Голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку нарахували нову суму, на яку, за версією слідства, він незаконно збагатися. Раніше НАБУ і САП підозрювали Кириленка у збагаченні на 56,2 млн грн, а тепер - на 72,1 млн грн. Також стосовно нього завершили слідство, строки якого спливали 14 грудня.

 

Нагадаємо, у березні 2024 року НАБУ відкрило справу проти голови АМКУ Кириленка після розслідування про елітне майно його родини.

 

Як повідомлялося, журналісти виявили, що родина Павла Кириленка у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 мільйонів гривень.

 

Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та чотири апартаменти з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини. При цьому, елітну нерухомість в Ужгороді купували вже під час повномасштабної війни.

 

Водночас ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно, а сам посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина.

 

У серпні 2024 року САП повідомила про підозру Кириленку в незаконному збагаченні на 56 млн грн.

 

Як повідомляла УМ, 28 серпня 2024 року суд обрав голові АМКУ Кириленку запобіжний захід у вигляді застави у 30 млн грн. Підозрюваний у незаконному збагаченні голова АМКУ Кириленко вніс 30 мільйонів застави.