Нелегітимний парламент не зможе обрати нового президента, відповідно, інавгурація не відбудеться, тому її мандат продовжиться до обрання нового президента новим парламентом.
Як інформує УМ, про це заявила Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, повідомило Эхо Кавказа.
«Завтра суспільство та політичні партії зустрінуться зі мною. Разом ми керуємо політичним процесом, яким керуєте ви зовні, на вулиці та в різних сферах суспільства… Я буду на чолі політичного процесу, залишаючись вашим президентом. Легітимного парламенту немає, тому нелегітимний парламент не може обрати нового президента, тож не може бути інавгурації. Мій мандат діє доти, доки не буде законно обраний парламент, який законно обере когось замість мене. Я з вами і буду з вами», – заявила Зурабішвілі.
Президентка Грузії вважає, що у країні закріплюється російська система, проти чого масово протестують громадяни.
«Існує систематичне насильство проти демонстрантів, є систематичне насильство над народом Грузії, який позбавлений права голосу на виборах. У них крок за кроком відбирали всі інститути в країні. Російська система закріплюється в Грузії, і саме це населення Грузії цими днями масово протестує в Тбілісі. І що є дуже новим для Грузії, протести поширюються на всі великі міста країни», - сказала вона в інтерв’ю Deutsche Welle.
За словами Зурабішвілі, протести також зростають серед державних службовців: люди йдуть у відставку, зокрема в дипломатичній спільноті, особливо в посольствах у Європейському Союзі.
«Це масовий загальнонаціональний протест проти узурпації влади і спроби перетягнути Грузію в Росію», - заявила президентка.
Тим часом в.о. посла Грузії в Італії Іраклій Векуа оголосив про свою відставку. Раніше про рішення піти у відставку через незгоду з політикою грузинської правлячої партії щодо вступу до Євросоюзу заявили посол Грузії в Нідерландах Давид Соломонія та посол Грузії у Болгарії Отар Бердзенішвілі.
Нагадаємо, що раніше правляча партія "Грузинська мрія" оголосила, що вибори президента Грузії відбудуться 14 грудня, а інавгурація - 29 грудня поточного року.
Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе 28 листопада заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
Це викликало хвилю обурення в суспільстві. Ввечері того дня біля центрального офісу правлячої партії «Грузинська мрія» у Тбілісі розпочалася акція протесту.
Спецзагони розігнали учасників мирного протесту за допомогою водометів та сльозогінного газу. За даними МВС Грузії, були затримані 43 протестувальники. Під час розгону мітингу силовиками постраждало щонайменше 10 представників ЗМІ.
Наступного дня у Тбілісі знову відбулася багатотисячна акція протесту біля будівлі парламенту. Співробітники правоохоронних органів розігнали мітингувальників, застосовуючи водомети. Постраждала журналістка опозиційного телеканалу Маріам Гапріндашвілі.
МВС заявило про затримання 107 осіб.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у заяві у зв'язку з рішенням уряду призупинити процес євроінтеграції країни назвала це "крапкою в конституційному перевороті", а затримання мітингувальників - "російськими методами".
Міністерство закордонних справ України рішуче засудило застосування сили проти мирної акції протесту в Тбілісі та закликало владу Грузії поважати право громадян на мирний протест, утримуватись від насильства і провокацій.
У суботу у кількох містах Грузії поновилися акції протесту проти рішення влади відмовитися від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.
Як повідомляла УМ, в Тбілісі силовики знову жорстоко розігнали мітингувальників.